WordPress návody

Jak zajistit, že kopírovaný text do WordPress bude bez vložených stylů

Pracovní stůl
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Pokud si připravujte obsah webu mimo WordPress (například Google Doc nebo MS Word), tak se vám může stát, že při kopírování obsahu do webu se text zobrazuje jinak.  Má jinou barvu, velikost nebo třeba i font.

Je to způsobeno automatickým kopírováním vložených stylů z programu, kde byl dokument vytvářen.

Nejjednodušším způsobem jak vkládat text bez vložených stylů je za použití klávesové zkratky CTRL+SHIFT+V. Pomocí ní se automaticky vkládá prostý text. Případně dát na vybrané místo pravé tlačítko myši a ze zobrazené nabídky vybrat Vložit jako prostý text.

Pokud však potřebujete udělat obecnější řešení, je pro WP dostupný plugin Paste As Plain Text By Default. Plugin se nachází v oficiálním katalogu pluginů a lze jej nainstalovat přímo z WordPress administrace.

Paste As Plain Text By DefaultPlugin je kompatibilní s výchozím klasickým editorem i populárními tvůrci obsahu jako je Divi, Elementor, Beaver Builder, WPBakery a WPUF. Nicméně pozor, není kompatibilní s Gutenberg editorem.

Plugin funguje ihned po instalaci a aktivaci a neobsahuje žádné nastavení. Při kopírování obsahu do webu plugin automaticky odstraní vložené styly a text vloží v běžném tvaru.

Díky pluginu si můžete být jistí, že kopírovaný text bude formátovat šablonou webu a bude zobrazen jak má.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

2 komentářů

  • Zdravím Tomáši, a nestačí při kopírování textu zvolit Vložit jako prostý text místo instalace pluginu. Já to takhle dělám naprosto běžně a funguje to všude, i v Gutenbergu 🙂

    • Ahoj,
      stačí, ale ne všichni uživatelé WP umí i takovéto základy. Každopádně to doplním k té klávesové zkratce.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!