WordPress návody

Co dělat, když WordPress píše “Je třeba aktualizovat PHP”

Je třeba aktualizovat PHP
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Stalo se vám, že jste se přihlásili do WordPress administrace a na Nástěnce máte box Je třeba aktualizovat PHP? Netřeba panikařit, to jen WordPress upozorňuje na to, že na hostingu používáte starší verzi PHP, než je doporučeno.

Je třeba aktualizovat PHP

Je třeba aktualizovat PHP

WordPress ke svému běhu potřebuje PHP a stejně jako WordPress i PHP se vyvíjí a je potřeba jej aktualizovat.

Aktualizovaním PHP získáte:

  • Lepší bezpečnost – PHP je open source (stejně jako WordPress), díky tomu je velmi populární a s velkou popularitou se na něj často i zaměřují hackeři. Zastaralá verze neobsahuje bezpečnostní záplaty známých chyb.
  • Rychlejší načítání stránky – aktuální verze PHP 7.3 je (3x) rychlejší než předchozí verze.

Co dělat před aktualizací PHP:

Jak aktualizovat verzi PHP

Nejprve je potřeba zjistit, jakou verzi PHP používáte. To najdete v administraci WordPress sekci Nástroje → Stav webu, záložce Informace. Najděte záložku Server a když ji rozkliknete, tak je zde položka Verze PHP. Jestliže vás WordPress na verzi PHP upozorňuje, nejspíše zde budete mít verzi PHP 5.X.X.

Verze PHP v sekci Stav webu

Verze PHP v sekci Stav webu

Ideální verze, na kterou byste měli aktualizovat je 7.3, ne však všechny hostingy tuto možnost nabízí a tak je dobré aktualizovat alespoň na verzi 7+. Pokud váš hosting neumožňuje aktualizaci na verzi PHP 7+ (7.0, 7.1, 7.2 nebo 7.3) je na čase zvážit změnu hostingu.

Nastavení verze PHP upravíte v nastavení hostingu nebo požadavkem na podporu hostingu. Záleží na hostingu a typu služby, kterou využíváte.

Například u hostingu Wedos najdete změnu PHP při rozkliknutí webhostingu a domény, v levém menu pod položkou Konfigurace PHP.

Nastavení PHP Wedos

Nastavení PHP Wedos

U Český hosting je zase potřeba napsat na podporu a oni vám přesun na novější verzi PHP zajistí.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 5 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.