WordPress návody

Jak ve WordPress opravit Na webu došlo k závažné chybě

WordPress chyba Na webu došlo k závažné chybě
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

WordPress zavedl ve verzi 5.2 funkci ochrany před závažnou chybou. Tato funkce zobrazuje jednoduchou chybovou zprávu s textem „Na webu došlo k závažné chybě“.

Detailní informace pak WordPress odešle na e-mailovou adresu administrátora, vyplněnou v sekci Nastavení → Obecné. Tato e-mailová zpráva obsahuje předmět Web má technické potíže a kromě popisu chyby je součástí také odkaz do administraci webu v režimu obnovení.

Příklad e-mailu se závažnou chybou:

Zdravíme!

Od verze 5.2 je ve WordPressu nově vestavěná funkce, která automaticky detekuje pluginem nebo šablonou vzniklou závažnou chybu, a automaticky vás o ní upozorní do e-mailu.

V tomto případě WordPress zaznamenal chybu v jednom z používaných pluginů – Toret Zásilkovna.

Nejprve navštivte web (https://www.urlwebuschybou.cz/) a zkontrolujte, zda neobsahuje nějaké chyby. Poté navštivte stránku, na které byla chyba zaznamenána (https://www.urlwebuschybou.cz/wp-admin/edit.php?s=yogi&post_status=all&post_type=shop_order&m=0&_customer_user&paged=1) a opět zkontrolujte zda-li obsahuje nějaké chyby.

Požádejte poskytovatele hostingu o zjištění podrobností k tomuto problému.

Pokud web není v pořádku a nemůžete se běžným způsobem přihlásit do administrace, můžete použít speciální „režim obnovení“. Tento režim umožní bezpečné přihlášení do administrace a možnost identifikace problému.

https://www.urlwebuschybou.cz/wp-login.php?action=enter_recovery_mode&rm_token=5OMxrJSAyPScTOvinOJgxd&rm_key=tioksbuFsqcrhCOvNDHAqf

Aby byla zajištěna bezpečnost webu, odkaz je časově omezen do 1 dnem. V případě vypršení odkazu a opětovného nalezení chyby, vám bude e-mailem zaslán nový odkaz.

Při hledání pomoci s tímto problémem, můžete být požádáni o některé z následujících informací:

Pokud nemáte přístup k e-mailu administrátora nebo nemůžete dostávat e-maily z WordPress, je těžší zjistit, k jaké chybě dochází.

Bude potřeba se přihlásit na FTP a v wp-config.php zapnout debug. Po znovuvyvolání chyby (například návštěvou stránky, kde chybu vidíte) se zapíše chyba a můžete zjistit, kde je problém.

Oprava chyby Na webu došlo k závažné chybě

Nejčastějším důvodem této chyby je selhaná aktualizace nebo chyba v aktualizaci (pluginu, šablony nebo jádra). Obvykle stačí problematický plugin smazat a znovu nahrát (přes FTP nebo poté i administraci) a chyba zmizí. Chybu také může způsobovat změna PHP verze, s kterou není web kompatibilní. Opravou by pak bylo snížení verze PHP , provedení aktualizace a poté se znovu pokusit PHP verzi navýšit.

Nejjednodušší způsob, jak se dostat k opravě, je ujistit se, že e-mailová adresa administrátora ve WordPressu je správná a že v případě problému informaci o chybě ihned obdržíte.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!