WordPress - Na webu došlo k závažné chybě

Jak ve WordPress opravit “Na webu došlo k závažné chybě”

WordPress zavedl ve verzi 5.2 funkci ochrany před závažnou chybou. Tato funkce zobrazuje jednoduchou chybovou zprávu s textem “Na webu došlo k závažné chybě” (anglicky “This site is experiencing technical difficulties”).

Detailní informace pak WordPress odešle na e-mailovou adresu administrátora, vyplněnou v sekci Nastavení → Obecné. Tato e-mailová zpráva obsahuje předmět “Web má technické potíže” a kromě popisu chyby je její součástí také odkaz do administrace webu v režimu obnovení.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. V rámci služby klientům pomáháme i s diagnostikou a opravou webu.

Více informací

Identifikace chyby pomocí e-mailu zaslaného administrátorovi

Tyto emaily rozeznáte jednoduše, protože v předmětu mají uvedeno:

[název webu] Web má technické potíže

Příklad e-mailu se závažnou chybou:

Zdravíme!

Od verze 5.2 je ve WordPressu nově vestavěná funkce, která automaticky detekuje pluginem nebo šablonou vzniklou závažnou chybu, a automaticky vás o ní upozorní do e-mailu.

V tomto případě, WordPress zaznamenal chybu v používané šabloně - Astra child.

Nejprve navštivte web (https://www.vasedomena/) a zkontrolujte, zda neobsahuje nějaké chyby. Poté navštivte stránku, na které byla chyba zaznamenána (https://www.vasedomena/wp-admin/admin-ajax.php) a opět zkontrolujte zda-li obsahuje nějaké chyby.

Požádejte poskytovatele hostingu o zjištění podrobností k tomuto problému.

Pokud web není v pořádku a nemůžete se běžným způsobem přihlásit do administrace, můžete použít speciální „režim obnovení“. Tento režim umožní bezpečné přihlášení do administrace a možnost identifikace problému.

https://www.vasedomena/wp-login.php?action=enter_recovery_mode&rm_token=82eVtYAVfRvuL8KXkfyUUB&rm_key=SLc7BcRPqhvYVh6tmqpooO

Aby byla zajištěna bezpečnost webu, odkaz je časově omezen do 1 dnem. V případě vypršení odkazu a opětovného nalezení chyby, vám bude e-mailem zaslán nový odkaz.

Při hledání pomoci s tímto problémem, můžete být požádáni o některé z následujících informací:

WordPress verze 6.4.3
Aktuální šablona: Astra child(verze 1.0.0)
Aktuální plugin:  (verze )
Verze PHP 8.2.14Podrobnosti chyby
=================
Na řádku č. 1215 v souboru /DISK3/www/0000/vasedomena/www/wp-content/themes/astra-child/functions.php došlo k chybě typu E_PARSE. Chybová zpráva: syntax error, unexpected token "$", expecting variable

Na konci emailu je uvedena chyba, která ve WordPress způsobila zobrazení hlášky “Na webu došlo k závažné chybě”.

Součástí e-mailu je také upozornění na plugin, který chybu způsobil, a speciální odkaz na speciální Režim obnovení. Tento odkaz vám umožní přihlásit se do režimu obnovení WordPressu a deaktivovat jej.

WordPress režim obnovení

Můžete tedy jít a podle chyby problém odstranit.

Identifikace chyby bez přístupu k e-mailu

Pokud nemáte přístup k e-mailu administrátora nebo nemůžete dostávat e-maily z WordPress, je těžší zjistit, k jaké chybě dochází.

Bude potřeba se přihlásit na FTP a v wp-config.php zapnout debug.

Po opětovném vyvolání chyby (například návštěvou stránky, kde chybu vidíte) se zapíše do WordPress debug chyba, kterou si můžete zobrazit a zjistit tak, kde je problém.

Umístění souboru debug ve složce wp-content

Oprava chyby “Na webu došlo k závažné chybě”

Protože chyba může být způsobena pluginem, šablonou nebo i samotným WordPress, nedá se říci přesný postup, jak “Na webu došlo k závažné chybě” opravit.

Nejčastějším důvodem této chyby je selhaná aktualizace nebo chyba v aktualizaci (pluginu, šablony nebo jádra). Obvykle stačí problematický plugin nebo šablonu smazat a znovu nahrát (přes FTP nebo administraci, pokud se do ní dostanete) a chyba zmizí.

Chybu také může způsobovat změna PHP verze, se kterou není některá součást webu kompatibilní. Opravou by pak bylo snížení verze PHP , provedení aktualizace a poté se znovu pokusit PHP verzi navýšit.

Nejjednodušší způsob, jak se dostat k opravě, je ujistit se, že e-mailová adresa administrátora ve WordPressu je správná a že v případě problému informaci o chybě ihned obdržíte.

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru