Kdo je to administrátor ve WordPress?

Administrátor je ve WordPress uživatelská role. Když uživatel nainstaluje WordPress, tak se vytvoří uživatel s uživatelským jménem a heslem definovaným při instalaci. Tomuto prvnímu uživateli je přiřazena uživatelská role administrátora. Ve WordPress má kompletní práva ke všem úpravám a nastavením.

Uživatel s administrátorskou rolí také může přidávat další uživatele a určovat jim, jakou uživatelskou roli budou mít. Pokud vytvoří dalšího uživatele s právy administrátora, je důležité si pamatovat, že nově vytvořený uživatel má také kompletní přístup do WordPressu a tedy může i mazat obsah.

Administrátor je ve WordPress jediná uživatelská role, která může provádět aktualizace, měnit šablony a upravovat je pomocí zabudovaného WordPress editoru šablon. Dále má právo instalovat, mazat a upravovat pluginy.

Na většině WordPress stránek je pouze jeden uživatelský účet s právy administrátora. V případě, že využíváte WordPress Multisite je role administrátora přiřazena uživatelské roli super administrátor. Super administrátor pak může měnit šablony, přidávat uživatele, přidávat a odstraňovat pluginy v celé síti stránek. Zatímco administrátor je vždy přiřazen k jedné konkrétní stránce.

Více informací:

[vypis_stitku id=”303″]

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru