Glosář

Kdo je to administrátor ve WordPress?

Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Administrátor je ve WordPress uživatelská role. Když uživatel nainstaluje WordPress, tak se vytvoří uživatel s uživatelským jménem a heslem definovaným při instalaci. Tomuto prvnímu uživateli je přiřazena uživatelská role administrátora. Ve WordPress má kompletní práva ke všem úpravám a nastavením.

Uživatel s administrátorskou rolí také může přidávat další uživatele a určovat jim, jakou uživatelskou roli budou mít. Pokud vytvoří dalšího uživatele s právy administrátora, je důležité si pamatovat, že nově vytvořený uživatel má také kompletní přístup do WordPressu a tedy může i mazat obsah.

Administrátor je ve WordPress jediná uživatelská role, která může provádět aktualizace, měnit šablony a upravovat je pomocí zabudovaného WordPress editoru šablon. Dále má právo instalovat, mazat a upravovat pluginy.

Na většině WordPress stránek je pouze jeden uživatelský účet s právy administrátora. V případě, že využíváte WordPress Multisite je role administrátora přiřazena uživatelské roli super administrátor. Super administrátor pak může měnit šablony, přidávat uživatele, přidávat a odstraňovat pluginy v celé síti stránek. Zatímco administrátor je vždy přiřazen k jedné konkrétní stránce.

Více informací:

Další články najdete pod štítkem admin.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!