Glosář

Kdo je to autor ve WordPress?

Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Ve WordPress výraz autor odkazuje na předdefinovanou uživatelskou roli. Uživatel s rolí autor může nahrávat soubory, psát, upravovat, publikovat a mazat vlastní příspěvky. Zároveň také může upravovat vlastní profil a měnit heslo.

Autor obsahu

Autor obsahu

Protože uživatel s rolí autor má právo mazání a úpravy vlastních souborů, je časté, že správci stránek stránek upravují pravomoci této role pomocí pluginů. Případně vytvářejí novou uživatelskou roli, kterou pak těmto přispívajícím uživatelům přiřadí.

Hodně stránek svým autorům vytváří speciální stránku, kde je napsané bio autora. Obvykle se k tomu používá stránka archivu pro autora, která zároveň také zobrazuje všechny příspěvky, které autor vytvořil.

K uživateli autor se často přidávají vlastní pole pro více informací. Například adresa, datum narození, místo pobytu, sociální sítě atd.

Více informací:

Další články najdete pod štítkem autor.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 8 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.