WordPress návody

Několik WordPress instalací na jedné databázi

Změna prefixu
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Někdy je nutné použít pro několik webů běžících na WordPressu stejnou databázi. Zejména se to může stát v případě, že máte u hostingu limitovaný počet databází a k tomu, abyste získali další, tak si musíte připlatit. To v případě více WordPress instalací naštěstí není třeba. WordPress používá pro své tabulky v databázi tzv. prefix. V základním nastavení je tento prefix nastavený na “wp_”, ale v průběhu instalace WordPressu si můžete tento prefix změnit na vlastní.

K tomu, abyste mohli mít několik WordPress webů na jedné databázi je musíte instalovat manuálně.

Ve druhém kroku instalace (vytváření wp-config.php souboru) se vás WordPress zeptá, zda chcete změnit předponu tabulek. Výchozí prefix je “wp_”. Předponu tabulek můžete změnit, na co chcete, doporučujeme použít za názvem podtržítko pro lepší přehlednost. Můžete napsat například lama_ nebo wpl_. WordPress pak bude vědět, že tabulky s touto předponou jsou určené právě této instalaci.

Změna prefixu

Změna prefixu

A to je vše, co potřebujete udělat, jestliže chcete nainstalovat více WordPressů na jednu databázi.

Změnu předpony tabulek však doporučuji i v případě, že na databázi bude pouze jeden WordPress. Je to z bezpečnostních důvodů, kdy tímto snadným krokem ztížíte práci hackerům, kteří budou mít těžší úlohy pro zjištění názvů tabulek.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

2 komentářů

  • U webhostingu FORPSI (možná i u jiných) není nutné instalovat manuálně. V rámci nastavení v instalátoru lze zvolit i prefix tabulek.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!