Změna prefixu

Několik WordPress instalací na jedné databázi

Někdy je nutné použít pro několik webů běžících na WordPressu stejnou databázi. Zejména se to může stát v případě, že máte u hostingu limitovaný počet databází a k tomu, abyste získali další, tak si musíte připlatit. To v případě více WordPress instalací naštěstí není třeba. WordPress používá pro své tabulky v databázi tzv. prefix. V základním nastavení je tento prefix nastavený na “wp_”, ale v průběhu instalace WordPressu si můžete tento prefix změnit na vlastní.

K tomu, abyste mohli mít několik WordPress webů na jedné databázi je musíte instalovat manuálně.

Ve druhém kroku instalace (vytváření wp-config.php souboru) se vás WordPress zeptá, zda chcete změnit předponu tabulek. Výchozí prefix je “wp_”. Předponu tabulek můžete změnit, na co chcete, doporučujeme použít za názvem podtržítko pro lepší přehlednost. Můžete napsat například lama_ nebo wpl_. WordPress pak bude vědět, že tabulky s touto předponou jsou určené právě této instalaci.

Změna prefixu
Změna prefixu

A to je vše, co potřebujete udělat, jestliže chcete nainstalovat více WordPressů na jednu databázi.

Změnu předpony tabulek však doporučuji i v případě, že na databázi bude pouze jeden WordPress. Je to z bezpečnostních důvodů, kdy tímto snadným krokem ztížíte práci hackerům, kteří budou mít těžší úlohy pro zjištění názvů tabulek.

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

2 názory na “Několik WordPress instalací na jedné databázi”

  1. U webhostingu FORPSI (možná i u jiných) není nutné instalovat manuálně. V rámci nastavení v instalátoru lze zvolit i prefix tabulek.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru