WordPress návody

Automatické postování příspěvků na sociální sítě

Autor příspěvku Martin H.

V tomto článku se podíváme, jak pomocí pluginu Social Networks Auto Poster zprovoznit automatické postování příspěvků na Facebook. Plugin zvládá mnohem více sociálních sítí, ale ukážeme si v rámci tohoto článku pouze Facebook, který je u nás nejrozšířenější. Nastavení pro Twitter bude obdobné, takže to určitě zvládnete.

Tvorba Facebook aplikace

Aby mohl WordPress přistupovat k Facebook účtu a postovat za vás statusy na osobním profilu nebo firemní stránce je nutné nastavit několik věcí. Nejprve vytvořte Facebook aplikaci:

 1. Přejděte na stránku developers.facebook.com/apps/ a klikněte na Create New App
 2. Vypňte požadované údaje (stačí název aplikace) a klikněte na Vytvořit aplikaci
 3. Ocitnete se na nástěnce aplikace, kde si povšimněte infromací App ID a Secret Key, které budete brzy potřebovat
 4. Teď musíte nastavit emailový kontakt aplikace v Settings (viz. obrázek 1)
 5. Pod nastavením emailu stiskněte Add Platform a vyberte Website
 6. Do kolonky s URL vyplňte adresu vašeho webu s nainstalovaným WordPressem, který bude zveřejňovat příspěvky
 7. Posledním krokem nastavení aplikace je zveřejnění v sekci Status & Review (viz. obrázek 2) – přepněte tlačítko z NO na YES.
fbapp4

obr. 2 – Publikování aplikace

fbapp2

obr. 1 – Vyplňte emailový kontakt

Tímto bychom měli připravenou aplikaci na Facebooku, která bude obstarávat postování příspěvků na rozkaz pluginu. Teď přejdeme k nastavení samotného pluginu, ale okno s FB aplikací ještě nechte otevřené, protože budete potřebovat App ID a App Secret.

Nastavení SNAP pluginu a propojení s Facebookem

V první řadě samozřejmě musíte nainstalovat a aktivovat potřebný plugin (Jak na to?). Má poměrně pestrou nabídku možností, takže bude nutné trochu bádat a zkoušet (doporučuji na nějakém testovacím webu s WordPressem). Ukážeme si, jak uvést do provozu základní postnutí nově vytvořeného článku na FB i s odkazem na web.

Postup nastavení pluginu:

 1. Přejděte do nastavení pluginu a klikněte na Add New Account
 2. Z nabídky vyberte Facebook
 3. Otevře se nastavení, kde vyplníte základní údaje: url adresu Facebook stránky, kde se budou posty zobrazovat; App ID; App Secret
 4. V nastavení je i formát postu na FB – můžete vyzkoušet různé verze, doporučuji například jednoduché „(%TITLE%) – %SITENAME%“, což zobrazí na FB název článku a za pomlčkou název vašeho webu.
 5. Post Type můžete nechat na „Text Post with „attached“ link“ nebo zkoušet jiné varianty
 6. Poslední a nejdůležitější krok je autorizovat aplikaci k používání vašeho profilu – to učiníte kliknutím na Authorize Your Facebook Account a odklikejte všechny žádosti Facebooku. Tím přidělíte vaší aplikaci oprávnění k postování příspěvků za vás.

To je v podstatě vše k základnímu nastavení. Nyní už budete mít pod každým nově vytvářeným článkem možnost ho ihned linkovat na Facebooku. Můžete samozřejmě fuknci pro daný příspěvek vypnout nebo nastavit pouze určité kategorie pro linkování. Plugin má bohaté možnosti, takže je pouze na vás, jak si vše nastavíte. Jak jsem říkal, bude to chtít chvilku experimentování.

O autorovi

Martin H.

Hobby programátor, IT nadšenec a nepoučitelný kritik.

23 komentářů

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!