WordPress návody

Jak vytvořit odkaz v menu, který se otevře v nové záložce prohlížeče

Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Odkazujete z menu na jiný web a chcete, aby se daná položka otevírala na nové záložce? V tomto návodu si ukážeme, jak využít základní WordPress funkcionality a vytvořit odkaz z menu, který se otevírá v nové záložce prohlížeče.

Přihlaste se do WordPress administrace a v levém menu vyberte Vhled -> Menu. Pokud zde máte více předdefinovaných menu, vyberte si to, v kterém je položka, kde chcete nastavit otevření v nové záložce.

Nyní si rozbalte nabídku Nastavení zobrazených informací.

Nastavení zobrazených informací v menu

Nastavení zobrazených informací v menu

Dále se ujistěte, že máte vybranou možnost Zobrazení odkazu v sekci Zobrazit pokročilé vlastnosti jednotlivých položek menu. Pokud ne, vyberte ji.

Zobrazení odkazu

Jakmile máte toto hotovo, rozbalte si položku menu, kde chcete nastavit odkaz v nové záložce a všimněte si, že zde přibyla nová možnost nastavení. Je to zaškrtávací možnost Otevřít odkaz na nové záložce.

Otevřít odkaz na nové záložce

Otevřít odkaz na nové záložce

Možnost zaškrtněte a uložte menu pomocí tlačítka Aktualizovat menu. Nyní se můžete podívat na stránky a vyzkoušet odkaz, který se již otevírá v nové záložce internetového prohlížeče.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

3 komentářů

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!