WordPress návody

Jak ve WordPress odstranit odkaz u autora komentáře

Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Komentáře jsou častý způsob, který používají spameři pro šíření odkazů na své stránky. Kromě klasické možnosti vložit odkazy do těla komentáře, mohou využít i pole pro vložení URL adresy. Tento odkaz se poté nejčastěji zobrazí na jméně autora.

Jestliže máte firemní blog nebo prostě nechcete zpětné odkazy ze jména autora komentáře na svém blogu zobrazovat, můžete si pomocí child šablony styl přidaného komentáře upravit nebo můžete využít plugin Hide Comment Author Link, který si v tomto článku představíme.

Hide Comment Author Link se nachází v oficiálním katalogu pluginů a je lze jej do WordPress nainstalovat přímo z administrace.

Hide Comment Author Link

Hide Comment Author Link

Plugin nemá žádné další nastavení, stačí jej aktivovat a začne fungovat, kdy odstraní URL odkaz ze jména autora přidaného komentáře.

Jméno autora komentáře s odkazem před použitím pluginu

Jméno autora komentáře s odkazem před použitím pluginu

Jméno autora komentáře bez odkazu s aktivovaným pluginem

Jméno autora komentáře bez odkazu s aktivovaným pluginem

Chcete se spamem bojovat dál? Doporučuji se podívat na plugin Akismet anti-spam.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

2 komentářů

  • Dobrý den a díky za tip. V té souvislosti mně napadla jiná věc. Rád bych, aby odkaz pod mým profilem, tedy pod profilem autora článku blogu, směřoval na konkrétní stránku webu, kde by byla např. má biografie. Doposud když na něj kliknu, jsem přesměrován na úvodní stránku webu a to navíc do nového okna.
    Z článku jsem tedy tak nějak pochopil, že jsem si někde k profilu přiřadil adresu webu. Domníval jsem se, že stačí přepsat adresu u WP profilu. Očividně ale nefunguje. Poradíte, jak tento link u profilu změnit? Děkuji.

    • Dobrý den,
      zde bude nejspíše potřeba upravit šablonu (asi single.php) a vložit tam odkaz.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!