bloggerka

Jak změnit počet zobrazených příspěvků na stránce blog

Přemýšlíte jak změnit počet zobrazených příspěvků na stránce blog? Ve výchozím nastavení je nastaven počet zobrazených příspěvků v archivu na 10 příspěvků na stránce. Podíváme se na to, jak to změnit.

První věcí, co musíte udělat je přihlásit se do administrace WordPressu a v levém menu vybrat Nastavení -> Zobrazení. Druhým krokem je poté změna čísla u položky Na webu zobrazit minimálně. Třetím, a posledním krokem, je uložit změny.

Nastavení zobrazování webu
Nastavení zobrazování webu

Jednoduché že? Tak na konec ještě pár tipů, který by vám měli pomoci vybrat vhodný počet zobrazených příspěvků.

 • Pokud ve výpisu archivu (rubriky, blogu) zobrazujete celé články a ne pouze několik prvních vět, tak byste nikdy neměli zvolit větší číslo než 10.
 • Jestliže používáte k výpisu archivu mřížku (tzn. výpis příspěvků je v několika sloupcích), tak číslo může být i vyšší.

Nicméně vždy dbejte na to, aby počet příspěvků negativně neovlivnil rychlost načítání stránky (v případě velkého množství zobrazených příspěvků) nebo uživatelskou přívětivost webu (návštěvník se musí neustále přesouvat na další stránku archivu).

Některé šablony používají k výpisu blogu tzv. šablony stránky a může se vám stát, že výpis příspěvků na těchto stránkách nepůjde ovlivnit číslem u Na webu zobrazit maximálně, ale nastavení počtu zobrazených příspěvků bude u samotné stránky.

 

 

 

 

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

4 názory na “Jak změnit počet zobrazených příspěvků na stránce blog”

 1. Karolína

  Dobrý den. Na svých stránkách mám stránku Blog s příspěvky. Mám nastaveno 10 příspěvků, ale první se vždy zobrazuje celý a zbytek jen titulky. Kde se dá nastavit, aby se ve stránce blog zobrazovaly jen “úryvky” stránek – titulek a pár úvodních řádků. Nikde jsem to v nastavení zobrazení nenašla. Děkuji

  1. Tomáš Cirkl

   Zdravím, zkuste použít značku pro pokračování textu případně Stručný výpis příspěvku, záleží na tom, jak je napsaná šablona.

 2. Dobrý den, na hlavní stránce se mi zobrazují všechny příspěvky, které jsem publikovala, v nastavení mám jen zda chci statickou stránku nebo nejnovější příspěvky, tak jak to máte v tom názorném obrázku to nemám. Ani nikde nemůžu najít nějaké nastavení kolik chci na hlavní stránce zobrazit příspěvků. Šablonu mám button. Dá se to prosím někde změnit?

  1. Tomáš Cirkl

   Zdravím,

   koukněte do nastavení šablony, jestli to tam někde není. Bohužel, šablonu Button neznám.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru