WordPress obecně

WordPress 4.1 ulehčí práci vývojářům šablon

Okno pro přizpůsobení
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Vývojáři šablony pro redakční systém WordPress budou mít od verze 4.1 ulehčenou práci, protože položky menu Vzhled -> ZáhlavíVzhled -> Pozadí budou odstraněny z administrace. Tyto funkce však nebudou odstraněny, pouze přelinkovány do Přizpůsobení.

To je dobrá zpráva pro vývojáře šablon, protože tyto sekce v administraci již nebudou muset stylovat.

Důvod ke změně byl jednoduchý – uživatelská přívětivost. Díky zpětné vazbě od uživatelů bylo rozhodnuto, že tyto dvě stránky se více hodí do okna pro přizpůsobení, než aby byly odděleny v administraci WordPressu.

Úprava záhlaví byla ve verzi WordPressu 3.4 původně odstraněna z okna přizpůsobení a to kvůli problémům s ořezáváním obrázků. Nicméně v minulých 2 letech z toho bylo více škod než užitku, protože uživatelé v některé šabloně našli toto nastavení v administrace a někdy v Přizpůsobení.

Změna záhlaví a pozadí

Změna záhlaví a pozadí

Změny, které přicházejí ve verzi 4.1. nahradí položky menu Záhlaví a Pozadí v administraci za odkazy do okna pro přizpůsobení, které je více uživatelsky přívětivé. V budoucnosti se  plánuje tyto odkazy z administrace úplně odstranit z důvodu přesunutí veškerých těchto úprav do okna pro přizpůsobení.

 

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

1 komentář

  • Ja jednoducho milujem wordpress, pre jeho jednoduchosť a zároveň komplexnosť. Som rada, že sa budú dať teraz tvoriť nové šablony ľahšie, pretože amatersky sa tvorbe šablon venujem vo voľnom čase a baví ma to. V zahraničí existuje veľa tvorcov šablon ktorí na tom zarábajú stovky až tisícky eur.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 5 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.