Okno pro přizpůsobení

WordPress 4.1 ulehčí práci vývojářům šablon

Vývojáři šablony pro redakční systém WordPress budou mít od verze 4.1 ulehčenou práci, protože položky menu Vzhled -> Záhlaví a Vzhled -> Pozadí budou odstraněny z administrace. Tyto funkce však nebudou odstraněny, pouze přelinkovány do Přizpůsobení.

To je dobrá zpráva pro vývojáře šablon, protože tyto sekce v administraci již nebudou muset stylovat.

Důvod ke změně byl jednoduchý – uživatelská přívětivost. Díky zpětné vazbě od uživatelů bylo rozhodnuto, že tyto dvě stránky se více hodí do okna pro přizpůsobení, než aby byly odděleny v administraci WordPressu.

Úprava záhlaví byla ve verzi WordPressu 3.4 původně odstraněna z okna přizpůsobení a to kvůli problémům s ořezáváním obrázků. Nicméně v minulých 2 letech z toho bylo více škod než užitku, protože uživatelé v některé šabloně našli toto nastavení v administrace a někdy v Přizpůsobení.

Změna záhlaví a pozadí
Změna záhlaví a pozadí

Změny, které přicházejí ve verzi 4.1. nahradí položky menu Záhlaví a Pozadí v administraci za odkazy do okna pro přizpůsobení, které je více uživatelsky přívětivé. V budoucnosti se  plánuje tyto odkazy z administrace úplně odstranit z důvodu přesunutí veškerých těchto úprav do okna pro přizpůsobení.

 

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

1 názor na “WordPress 4.1 ulehčí práci vývojářům šablon”

  1. Ja jednoducho milujem wordpress, pre jeho jednoduchosť a zároveň komplexnosť. Som rada, že sa budú dať teraz tvoriť nové šablony ľahšie, pretože amatersky sa tvorbe šablon venujem vo voľnom čase a baví ma to. V zahraničí existuje veľa tvorcov šablon ktorí na tom zarábajú stovky až tisícky eur.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru