WordPress obecně

Twenty Fifteen přidána do developerské verze WordPressu, víme jak bude vypadat

Twenty Fifteen
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Tvůrcem nastávající výchozí šablony Twenty Fifteen je Takashi Irie, který navrhl také poslední šablonu Twenty Fourteen. Z oficiálního vyjádření je jasné, že nová šablona bude opět především pro blogery.

Podívejte se, jak Twenty Fifteen popisuje sám autor:

„Twenty Fifteen je čistá blogová šablona, kde byl důraz kladen na jednoduchost. Velká pozornost byla věnována typografii, jakožto hlavní části uživatelského rozhraní. Obsahuje nové písmo od Googlu – Noto Serif a Sans, které bylo navrženo tak, aby bylo vizuálně přívětivé pro velké množství světových jazyků a je tudíž skvělou volbou pro novou mezinárodní podporu jádra WordPressu.“

Jak tedy bude nová šablona vypadat?

Twenty Fifteen

Twenty Fifteen

Twenty Fifteen Barvy

Twenty Fifteen Barvy

Twenty Fifteen Menu

Twenty Fifteen Menu

Twenty Fifteen Tablet

Twenty Fifteen Tablet

Twenty Fifteen Phone

Twenty Fifteen Phone

U šablony budete moci přidat vlastní obrázek do hlavičky a také vlastní pozadí. Při návrhu se designér upřednostňoval mobilní zařízení a dle jeho slov nejde o konečný návrh.

Šablona Twenty Fifteen by se mělo objevit ve verzi WordPressu 4.1, která je naplánovaná na prosinec letošního roku.

Jak si ji stáhnout?

Twenty Fifteen je součástí aktualizačního balíčku WordPressu 4.1. To znamená, že si musíte na stránku, kde chcete šablonu otestovat, nainstalovat plugin WordPress Beta Tester. Díky pluginu pak budete schopni aktualizovat jádro WordPressu na to v současné době vyvíjené.

Jak se vám šablona líbí?

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

1 komentář

  • Podíval jsem se na chystanou šablonu a rozhodl jsem se, přidat i odkaz na stažení, aby si ji mohli nainstalovat i ostatní. Odkaz na článek, kde je šablona ke stažení ve jméně.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!