Ostatní

URL s WWW nebo bez WWW? Co je lepší?

www
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Často se setkávám s dotazem jaký je rozdíl mezi tím mít URL stránky s www nebo bez www. Často pak následují otázky “A co je lepší na SEO?” a “Mám to změnit?”. Pokud i vás toto zajímá, tak čtěte dál, pokusíme se na to vše odpovědět.

Ještě předtím, než se do toho pustíme bych chtěl zdůraznit, že pro malé firmy nebo malé osobní blogy v tom není absolutně žádný rozdíl. Jediné na čem zde záleží jsou vaše osobní preference.

SEO: s WWW nebo bez WWW?

Není zde absolutně žádný rozdíl. Dokonce i Google sám říká, že to záleží pouze na vašich preferencích.

Co je však důležité je, abyste vybraný formát neměnili a zůstali s tím, co jste si zvolili při prvotním nastavení webu.

Googlu můžete preferovaný způsob sdělit za pomocí Nástrojů pro webmastery. Jediné co musíte udělat je přihlásit se do Nástrojů pro webmastry a vybrat web pro který to chcete nastavit. Dále v pravém horním rohu klikněte na ikonku ozubeného kola a ze seznamu vyberte možnost Nastavení webu.

Nastavení preferovaného tvaru URL

Nastavení preferovaného tvaru URL

Zde pak jen stačí vybrat preferovaný tvar URL adresy.

Nastavení webu

Nastavení webu

Případně můžete použít plugin WordPress SEO by Yoast, který automaticky přidá kanonické URL adresy do hlavičky webu. Google vaše preferované natavení ctí.

Technický rozdíl mezi WWW a bez WWW

Když přidáte www. před název svojí domény, tak to chová jako hostname, což může pomoci při práci s DNS. Například můžete omezit cookies, když používáte více subdomén, atd.

Těm webům, které před doménovým jménem nemají WWW se říká naked domains (nahé domény) a nemají tyto technické výhody.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

4 komentářů

 • Zdravím děkuji za přínosný článek. Jen mě zajímá chápu to dobře, když uvádím zpětně odkazy s www. tak bych měl v tom pokračovat, protože když zadám zpětný odkaz bez www. tak vznikne problém? Děkuji moc 🙂

  • Dobrý den,
   pokud máte dobře nastavení přesměrování, tak to nevadí. Ale je to zbytečně komplikované. Lepší uvádět URL v tom tvaru, v jakém je používá web.

 • Zdravím, když nastavím preferovanou doménu bez WWW měla by doména s WWW přesměrovaná na doménu bez WWW přes 301? A obecně všechny typy domén: http, https, www, bez www by měli být přesměrovány na jednu vybranou preferovanou doménu? Případně kde a jak takové přesměrovaní udělat? Děkuji

  • Dobrý den,
   ano mělo by to být přesměrované. WordPress by toto přesměrování měl řešit sám, ale pokud tomu tak není, je možné to udělat například přes htaccess.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!