Ostatní

Jak vložit mapu ze služby Mapy.cz do stránek

mapy
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Nedávno jsme psali o tom, jak do stránky vložit mapu z Google Mapy bez potřeby získání API klíče. Ne každému však vyhovuje používat služby od Google a raději využije české alternativy Mapy.cz.

Princip vložení mapy, je velmi podobný. Nejprve běžte na stránky mapy.cz a do hledání vložte adresu místa, které chcete vložit do stránek.

Po zobrazení místa najdete v pravém dolním rohu odkaz Nástroje. Klikněte na něj a zobrazí se menu, ze kterého vyberte možnost Vložit mapu do vlastních stránek.

Nástroje

Nástroje

Objeví se okno, kde si můžete upravit velikost mapy a povolit náhledovou mapku ČR. V horní části je pak kód, který si zkopírujte.

Vložení mapy

Vložení mapy

Nyní běžte do svých stránek, na místo kam chcete vložit mapu (stránka, widget…) a vložte tam zkopírovaný kód. Pokud vkládáte mapu přes klasický editor, nezapomeňte si ji přepnout do HTML, v případě Gutenbergu vyberte blok Vlastní HTML.

Kód na stránce

Kód na stránce

Na vložené mapě je potřeba upravit parametr width, aby byla mapa responzivní. Do uvozovek vložte “100%”. Výšku mapy můžete také upravit přes parametr height, ale zde klidně můžete použít parametry v px.

Úprava šířky

Úprava šířky

Nakonec jen vše uložte a máte hotovo.

Mapy z mapy.cz vložená do stránek

Mapy z mapy.cz vložená do stránek

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

3 komentáře

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 3 roky. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.