Ostatní

Jak vložit mapu ze služby Mapy.cz do stránek

mapy
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Nedávno jsme psali o tom, jak do stránky vložit mapu z Google Mapy bez potřeby získání API klíče. Ne každému však vyhovuje používat služby od Google a raději využije české alternativy Mapy.cz.

Princip vložení mapy, je velmi podobný. Nejprve běžte na stránky mapy.cz a do hledání vložte adresu místa, které chcete vložit do stránek.

Po zobrazení místa najdete v pravém dolním rohu odkaz Nástroje. Klikněte na něj a zobrazí se menu, ze kterého vyberte možnost Sdílet tuto mapu.

Sdílet tuto mapu

Sdílet tuto mapu

Vyskočí malé pop-up okno, kde klikněte na Vložit mapu do stránek.

Vložit mapu do stránek

Vložit mapu do stránek

Objeví se okno, kde si můžete upravit velikost mapy a povolit náhledovou mapku ČR. V horní části je pak kód, který si zkopírujte.

Velikost mapy

Velikost mapy

Nyní běžte do svých stránek, na místo kam chcete vložit mapu (stránka, widget…) a vložte tam zkopírovaný kód. Pokud vkládáte mapu přes klasický editor, nezapomeňte si ji přepnout do HTML, v případě Gutenbergu vyberte blok Vlastní HTML.

Kód na stránce

Kód na stránce

Na vložené mapě je potřeba upravit parametr width, aby byla mapa responzivní. Do uvozovek vložte „100%“. Výšku mapy můžete také upravit přes parametr height, ale zde klidně můžete použít parametry v px.

Úprava šířky

Úprava šířky

Nakonec jen vše uložte a máte hotovo.

Mapy z mapy.cz vložená do stránek

Mapy z mapy.cz vložená do stránek

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

13 komentářů

 • Hodil by se mi návod, jak vložit mapy.cz na web i s trasou – vytvořenou právě tam. Pokud to vůbec jde.
  A pokud ne, tak klidně nějaké alternativy, např. openstreet 🙂

 • Títo postupem však lze vytvořit jen jeden bod na mapě. Já potřebuji vyznačit na mapě desítky míst a hlavně tyto místa budou přibývat postupně. A dále, lze u mapy.cz nějak z označeného místa vést odkaz na příslušnou stránku?

 • Ahoj, vše mi podle postupu funguje, v režimu úprav vložím mapu, kterou lze přibližovat i oddalovat a je to, jak si to představuju. Uložím a jdu se podívat na náhled stránky a tam mapa není. Když se vrátím do režimu úprav, tak mapa už tam taky není a je tam jenom blok, kde je napsáno: Začněte psát HTML…
  Kde je problém? Díky, Iva

   • To je možné, ale jak to poznám? Pracuju ve wordpressu teprve pár dní, takže se s ním teprve učím. Jde ten bezpečnostní plugin zrušit? Díky, Iva

     • Děkuji, nakonec jsem si na stránku zkusila vložit video z YouTube i mapu přes Google a problém nebyl. Takže to vypadá, že bude problém na Mapy.cz. Netušíte, co s tím? Díky.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 5 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.