WooCommerce

WooCommerce 8.5.0

Právě vyšla WooCommerce 8.5.0. Tato verze by měla být zpětně kompatibilní s předchozí verzí.

Tato aktualizace obsahuje více než 5000 změn ve WooCommerce jádře.

Jako vždy, před aktualizací doporučujeme vytvořit zálohu svých stránek a ověřit, zda je vaše šablona a všechny další pluginy kompatibilní.

Upozornění: tato verze obsahuje problém, který může způsobit fatální chybu, pokud je funkce Marketplace vypnuté. Nastavení najdete ve WooCommerce > Nastavení > Pokročilé > Vlastnosti. Další informace o tomto problému a možnostech jeho řešení najdete zde.

Stabilní verze WooCommerce proto byla vrácena zpět na verzi 8.4.0. Toto dočasné opatření má za cíl zastavit další aktualizace na verzi 8.5.0, dokud se chyba neopraví. Z tohoto důvodu nebude do opravy možnost aktualizace na verzi 8.5.0 k dispozici.

Jakmile bude oprava vydána, bude opět umožněno aktualizovat na verzi 8.5.0.

Co je nového ve verzi 8.5.0?

Pojďme si představit ty nejzajímavější novinky v aktuální verzi.

WooCommerce Blocks byly vloženy do WooCommerce jádra

To znamená, že WooCommerce Blocks již nebude fungovat jako samostatný plugin a vývoj WooCommerce Blocks bude probíhat přímo v rámci WooCommerce.

Nové příkazy pro WooCommerce v paletě příkazů

Do palety příkazů bylo přidáno několik příkazů specifických pro WooCommerce s cílem urychlit práci s WooCommerce. Patří mezi ně příkazy pro vytváření produktů a objednávek, přechod na konkrétní stránku produktu nebo zobrazení určitých analytických přehledů či stránek s nastavením.

Paleta příkazů je nový nástroj představený ve WordPressu 6.3, který usnadňuje provádění určitých akcí v editorech příspěvků, stránek a webů jednoduchým stisknutím klávesové zkratky Ctrl+K (⌘+k na Macu) a zadáním požadovaného příkazu.

Přiřazení objednávky: sledování zdrojů objednávky

Nová funkce přiřazení objednávek vám umožní zjistit zdroj objednávek ve vašem obchodě, což vám může pomoci s rozhodnutím o tom, kam investovat čas i peníze. Tato nová funkce rozšiřuje informace dostupné v:

Tabulce objednávek

V detailu objednávky

Nastavení přiřazování objednávek se nachází ve WooCommerce > Nastavení > Pokročilé > Vlastnosti. Tato funkce je ve výchozím nastavení povolena pro nové i stávající obchody.

Další změny

Další změny a úpravy nadjete v detailním changelogu pro verzi 8.5.0.

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru