WordPress obecně

Woocommerce bez české lokalizace

WooCommerce
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Woocommerce je nejrozšířenější e-shopový modul pro WordPress, který v používá velké množství českých obchodů. Není tomu však dávno, kdy správa Woocommerce přešla pod vývojářský tým WordPressu a jednou z hlavních změn bylo přesunutí překladů z Transifex na translate.wordpress.org. To ve zkratce znamená, že se po instalaci již automaticky nenainstaluje český překlad.

Důvod je ten, že stejně jako u WordPressu, nebude překlad přiložen dokud nebude kompletní. V současné době chybí přeložit 12% pluginu (cca 430 řádků překladu).

Proto bych vás stejně jako Vláďa chtěl vyzvat, abyste pomohli plugin dopřeložit a i nadále tak nemuseli kvůli české lokalizaci instalovat další pluginy s bůh ví jakou úrovní překladu.

Jak přispět k překladu Woocommerce?

Nejprve je třeba si udělat účet nebo se přihlásit na WordPress.org. Poté jít na stránku pluginu Woocommerce a v pravém sloupečku kliknout na tlačítko Translate this plugin.

Tlačítko překladu

Tlačítko překladu

Dostanete se na výpis jazyků s informací o překladu. Z tabulky vyberte Czech.

Výber jazyka pro překlad

Výběr jazyka pro překlad

Na další stránce je opět tabulka. Tentokrát se týká pouze českého překladu. Můžete zde vidět kolik řádků ještě chybí přeložit. Klikněte na Development (trunk) a dostanete se na překlad.

Detail překladu

Detail překladu

Nyní můžete překládat. Pokud si chcete zobrazit pouze nepřeložené výrazy, tak v hlavičce tabulky je třídění. Budu rád, když se k nám přidají další a pomůžou s dotažením překladu.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

5 komentářů

  • Tak ono se nejedná jen o tenhle plugin. Co třeba pomoct s překladem vůbec WordPressu? Tam chybí části administrace už roky. Jako mít celý WP přeložený na 100% by byl moc pěkný stav si myslím.

  • Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakym způsobem dostanu do nové instalace woocommerce češtinu? Zkoušela jsem plugin Woocommerce čeština – ten momentalně nefunguje. Mám češtinu z woocommerce ze zalohy z loňska, kde jsem měla přidáno pár překladů přes Loco Translate. Tyto soubory byly umístěny v adresáři wp-content/languagues/plugins. Když tam tyto soubory nahraji ze zálohy změny se neprojeví. Zkoušela jsem překlady dat i do slozky woocommerce/i18n a take to nepomohlo. WooCommerce > System Status > Tools > Force Translation Upgrade uz v nove verzi neni a ze stare zalohy upgrade nejde. Muzete mi prosim poradit, jak mam doinstalovat cestinu na novou instalaci woocommerce, predem moc diky uz jsem z toho zoufala 🙂

      • WordPress v cestine mam. Pri aktualizacich se dokonce objevila hlaska, ze cestina pro woocommerce byla aktualizovana. Force Translation prave v nabidce vubec neni. Kdyz jsem jej chtela pouzit ze starsi zalohy, kde v nabidce jeste bylo, tak to hlasilo chybu. Jakym zpusobem jej tedy mohu nahrat zpet rucne? Moc diky za odpoved.

  • Tak uz jsem na to prisla. Ve WordPressu se mi vytvorili dve cestiny pod jednou se woocommerce nereplozilo, ale pod druhou ano.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!