WordPress

WordPress 4.0 Beta 1 uvolněna ke stažení!

Dnes byla uvolněna beta verze WordPressu 4.0. Software je stále ve vývoji, nedoporučujeme proto jeho plné nasazení na stránku. Můžete jej však otestovat na zkušební stránce, abyste se s novou verzí seznámili a pohráli si s ní. Pro samotný zkušební provoz použijte WordPress Beta Tester plugin (konkrétně „bleeding edge nightlies“) nebo jej stáhněte zde:

https://wordpress.org/wordpress-4.0-beta1.zip

Oficialně vyjde verze 4.0 příští měsíc, ale aby tomu tak skutečně bylo, potřebují vývojáři ještě zpětnou vazbu od uživatelů. Několik hlavních bodů k testování:

  • Náhledy vložených zdrojů přes URL ve vizuálním editoru a „Vložení z URL“ v záložce správce médií. Zkuste vložit URL (například z WordPress.tv nebo video na YouTubu) do vlastního řádku ve vizuálním editoru. (Pokud nevíte, o co jde, psali jsme na toto téma článek.)
  • Knihovna médií má nyní kromě klasického řádkového vzhledu i vzhled “mřížky”. Kliknutím na soubor vstoupíte do aplikace zobrazující zvětšený náhled a nabízející možnost úpravy. Mezi soubory můžete jednoduše přepínat.
  • Změn se dočká také instalace pluginů. Můžete se těšit na změny vzhledu a detailnější informace při hledání pluginů a prohlížení jejich detailů.
  • Výběr jazyka při spuštění instalace.
  • Editor se chytře přizpůsobuje a mění velikost, tlačítka sloužící k úpravě textu v editoru se automaticky připínají. Prohlížečům se toto však nelíbí, takže je zde velká náchylnost k chybovosti.
  • K vylepšení došlo i v interakci kurzoru a klávesnice se zobrazením TinyMCE editoru, například náhled galerie.
  • Widgety v Přizpůsobení jsou nyní obsaženy v samostatném panelu.
  • Došlo ke změně formátování některých prvků.

Pokud si myslíte, že jste našli bug, můžete oznámení poslat do Alpha/Beta sekce na fóru, případně můžete také vyplnit formulář. Zde se pak nachází i seznam již známých bugů a dosud provedených oprav.

Přejeme příjemné testování!

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

1 názor na “WordPress 4.0 Beta 1 uvolněna ke stažení!”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru