Testování tlačítko

WordPress pluginy na A/B testování

Pokud používáte WordPress jako redakční systém pro stránky, kde prodáváte produkty, služby nebo očekáváte jakoukoliv odezvu od čtenářů, tak v tomto článku zmíníme několik pluginů, které by vám měli pomoci vylepšit konverzní poměr.

A/B testování je klasická marketingová metoda, jež má za cíl zvýšit konverze či konverzní poměry projektu prostřednictvím změny jednoho funkčního či designového prvku. Tato metoda byla původně vyvinuta pro účely testování direct mail, nicméně posléze byla přejata i pro účely testování např. bannerových reklam nebo cílových stránek.

Tím, že vytvoříte několik variant obsahu a rozdělíte je pomocí A/B testování, získáte informace o tom, která z variant poskytuje lepší odezvu od návštěvníků. Případně budete moci provádět různé úpravy a testovat odezvu uživatelů. Rozdíly mohou být malé, jako například změna textu odkazu, nebo se může jednat o kompletně jinak graficky postavené stránky.

Takže když chcete, aby vaše stránky byly lepší, ať už z pohledu získání více peněz, klientů nebo zpětné vazby, musíte strávit nějaký čas testováním a optimalizací obsahu.

Naštěstí existuje velké množství pluginů pro WordPress, které vám s tím pomohou. Díky jejich pomoci můžete všechny změny provádět z administračního prostředí WordPressu.

Optimizely

Optimizely je velmi komplexní plugin pro testování trhu. Mezi jeho uživatele patří firmy jako Disney, Starbucks, MTV a další. Nicméně není vhodný jen pro velké projekty s desítky tisíc návštěvníků.

Práce s pluginem není nikterak náročná, a proto je vhodný i pro méně technicky vyspělé uživatele. Jediné kódování, které je potřeba je implementace testovacího kódu do stránek a dokonce pro to existuje i plugin (který však již delší dobu nebyl aktualizován).

Tvorba samotných testovacích stránek se poté provádí přes vizuální editor.

Plugin Optimizely

Nelio A/B testing

Nelio AB Testing
Nelio AB Testing

Jedná se o řešení speciálně navržené pro WordPress. Plugin se dá kompletně ovládat z administrace a nepotřebuje žádné propojení s externí službou nebo přidání kódu.

Plugin umožňuje A/B testování a testování s více proměnnými. Příspěvky a stránky mohou být spojeny, aby mohlo dojít k testování. Nelio umožňuje nastavení několika cílů, které pomohou, když nabízíte více než jeden produkt. Pro statistiky využívá Google Analytics a výsledky zobrazuje v administraci WordPressu. Jakmile jedna varianta zvítězí, tak vám plugin nabídne tlačítko pro její nastavení jako standardní stránku.

Kromě již již zmíněného testování různých druhů obsahu, umožňuje Nelio také testování různých šablon, CSS stylů a titulků. Dále poskytuje teplotní mapu a mapu kliknutí. Díky těmto informacím zjistíte prvky na stránce, které nejvíce zajímají návštěvníky.

Teplotní mapa je grafické zobrazení dat, ve kterém je každá hodnota reprezentována barvou určitého spojitého barevného spektra.

Plugin Nelio A/B testing

Simple Page Tester

Simple Page Tester
Simple Page Tester

Další plugin navržený pro WordPress. Nabízí A/B testování u stránek a příspěvků. Nastavení je jednoduché a přímočaré, což je také vzhledem k poměrně menší funkcionalitě.

Protože integrace probíhá přímo přes redakční systém, tak samotné nastavení testovacích stránek je obsaženo přímo u vizuálního editoru. Různé variace obsahu jsou vytvořeny a propojeny s originálem pomocí několika kliknutí.

Verze zdarma je podle autora SEO friendly a kompatibilní s cache pluginy. Plugin také využívá Google Analytics. Prémiová verze nabízí A/B testování u vlastních typů příspěvků, poskytuje shortcody pro testování jednoho elementu a obsahuje další nástroje pro sledování konverzí a jejich analyzování.

Plugin Simple Page Tester

Title Experiments

Title Experiments
Title Experiments

Slouží k nastavení různých titulků pro příspěvky a stránky a zjištění, který titulek je pro návštěvníky nejzajímavější (získává nejvíc prokliků).

Využívá procesu A/B testování pro tvorbu různých variant titulků. Ovládání je velmi jednoduché a intuitivní. Pokaždé když dojde k prokliku je to zaznamenáno a výsledkem je procentuální šance prokliku.

Plugin Title Experiments

Další řešení:

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru