WordPress návody

Jak ve WordPress povolit registrace uživatelů

uživatel s počítačem
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Chcete uživatelům umožnit, aby se na vašich stránkách registrovali?

Ve WordPressu můžete povolit registraci uživatelů a umožnit jim přidávat příspěvky, komentáře nebo provádět další akce na vašich webových stránkách.

V tomto článku vám ukážeme, jak snadno povolit registraci uživatelů do WordPress webu.

Jak povolit registraci uživatelů ve WordPress

WordPress ve výchozím nastavení umožňuje registraci a správu uživatelů. Ve výchozím nastavení je vypnutá, ale můžete ji snadno zapnout.

Jednoduše v administraci WordPress přejděte na stránku Nastavení → Obecné. Najdete zde položku Členství (Zaregistrovat se může kdokoliv), kterou zaškrtněte.

Dále je třeba vybrat výchozí roli uživatele. Jedná se o uživatelskou roli, která je přidělena každému novému uživateli, který se zaregistruje na vašich webových stránkách.

Nastavení registrace uživatele ve WordPress

Přehled uživatelských rolí a jejich pravomoci najdete ve článku Tvorba uživatelů a přehled uživatelských rolí ve WordPressu.

Výchozí uživatelská role je Návštěvník, kterou můžete změnit na jakoukoli jinou dostupnou uživatelskou roli.

Pokud například chcete, aby uživatelé psali příspěvky na vašich webových stránkách, můžete výchozí uživatelskou roli změnit na Spolupracovník.

Důležité: Nikdy nepoužívejte jako výchozí uživatelskou roli pro registraci uživatelů roli Administrátor, jinak by nový uživatel mohl převzít vaše webové stránky a zablokovat vás.

Nakonec nezapomeňte kliknout na tlačítko Uložit změny, aby se nastavení uložilo.

Nyní je váš WordPress otevřen pro registrace uživatelů. Můžete navštívit stránku přihlášení do WordPress a uvidíte možnost zaregistrovat se jako nový uživatel.

Registrace na přihlašovací stránceSprávu všech registrovaných uživatelů najdete v administraci WordPress v sekci Uživatelé.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!