pc

Nejlepší návody pro WordPress z roku 2016

Rok 2016 je již minulostí a tak je na čase si udělat drobné shrnutí a stejně jako loni, si připomenout ty nejlepší návody pro WordPress, které jsme zde zveřejnili.

Rád bych touto cestou poděkoval všem, kdo navštěvují tento web a tvoří zdejší komunitu. Speciální díky patří těm, kteří se do dění na webu zapojují, ať už v komentářích, poradně nebo na stránce s českými překlady.

Minulý rok byl pak i z naší strany poměrně bohatý na události. Založili jsme novou službu pro správu WordPress stránek a dali k dispozici zdarma překlady pro šablony od Elegant Themes.

Rekapitulace roku 2016 na WPlama.cz

Rok 2016 je třetím rokem provozu webu. Celkem jsme loni napsali 114 článků a schválili 532 komentářů. Průměrná návštěvnost stránek se pak pohybovala kolem 15 000 návštěvníků měsíčně.

Na stránkách došlo k přidání nové rubriky věnované šabloně Divi a Elegant Themes. Zároveň jsem pokračoval v překladu WordPress knihy.

Nově tu také vznikly seriály pro začátečníky:

I nadále jsme také aktivní na Facebooku, Twitteru, LinkedIN a Google+.

Díky všem a nyní se už pojďme podívat na ty nejlepší návody pro WordPress publikované v roce 2016.

Leden 2016

Jak s pomocí PoEdit udělat překlad WordPress šablony – hodně WordPress šablon nebo pluginů je v angličtině. Jak si je přeložit pomocí programu PoEdit najdete v návodu.

Jak do WordPressu přidat rich snippets (strukturovaná data) – strukturovaná data jsou zajímavým prvkem, jak komunikovat s vyhledávači a upoutat tak více návštěvníků.

Jak ve WordPressu vložit přihlašovací formulář do stránky – v návodu se dozvíte jak vložit přihlašovací formulář, registrační formulář a formulář pro obnovu hesla přímo na stránky webu.

Únor 2016

Jak na WordPress stránku přidat kontaktní formulář – kontaktní formuláře jsou důležitou součástí webových stránek. V návodu jsme si ukázali, jak pomocí pluginu Contact Form 7 si kontaktní formulář vytvořit.

Jak zlepšit přístupnost WordPress stránky – přístupnost WordPress stránek je trochu opomíjená, ale strašně důležitá vlastnost webu. Co to vlastně je a jak ji vylepšit najdete v návodu.

Optimalizace rychlosti načítání webu na WordPress bez znalosti programování – praktická ukázka zrychlení WordPress webu pod 1s a vylepšení si skóre v PageSpeed Insight.

Březen 2016

Jak nainstalovat WordPress na Windows počítač s využítím WAMP – návod jak provozovat WordPress na osobním počítači a třeba si tak web připravit před nahráním na Internet.

Jak koupit šablonu na digitálním tržišti Themeforest – v článku najdete na co si dát pozor při nákupu na největším digitálním tržišti Themeforest a podle čeho vybírat šablonu.

Jak správně odinstalovat WordPress pluginy – víte jaký je rozdíl mezi deaktivací a odinstalací?

Duben 2016

Jak vytvořit odkaz v menu, který se otevře v nové záložce prohlížeče – návod na tvorbu odkazu do menu s otevřením v novém okně.

Jak u WordPress na vlastní typ příspěvků (Custom Post Types) – detailní krok za krokem postup jak si ve WordPress udělat vlastní typ příspěvků.

Jak ve WordPress změnit kompresi JPEG obrázků – pokud vám přijde, že WordPress až moc snižuje kvalitu obrázků, tak si to můžete upravit.

Jak resetovat WordPress do výchozího nastavení – když chcete web smazat a začít od nuly, nemusíte to dělat smazáním celého webu, ale stačí ho jen vyresetovat.

Květen 2016

Vyčistěte WordPress administraci od nepotřebných položek – nepotřebujete některé položky ve WordPress menu? Skryjte si je.

Jak udělat kopii WordPress stránky na nové doméně – plugin Duplicator je skvělý pomocník při přesunu WordPress stránky z domény na doménu.

Divi: Nejlepší šablona roku 2016? – recenze skvělé šablony od Elegant Themes.

Jak ve WordPress vytvořit child šablonu pomocí pluginu – child šablona patří mezi důležité věci, co by ve WordPress neměly chybět.

Červen 2016

Optimalizace obrázků ve WordPress – obrázky patří ve stránce k největším prvkům. Jak je zmenšit/upravit a zrychlit tak načítání webu se dozvíte v článku.

Jak ve WordPress opravit špatně zadanou URL instalace a úvodní stránky webu – často mi lidi píšou, že špatně zadali nebo upravili instalaci WordPress nebo adresy webu. Jak tuto chybu opravit se dozvíte v návodu.

Jak nastavit upozornění emailem na dostupné aktualizace pro WordPress – aktualizace je důležitá. Jak nastavit upozornění na dostupné aktualizace najdete ve článku.

Jak WordPress připojit k Google Search Console – k nástroji Search Console by měl být napojený každý web, včetně těch na WordPress.

Červenec 2016

Jak ve WordPress jednoduše vytvářet responzivní tabulky – tabulky jsou často používaným elementem ve stránce. Ve WordPress na ně však musíte použít plugin TablePress.

Kvalitní obrázky zdarma ke stažení a k jakýmkoliv účelům – aktualizovaný seznam zdrojů, kde najdete obrázky zdarma k jakýmkoliv účelům.

Google Analytics: statistika návštěvnosti pro WordPress zdarma – co je to Google Analitycs a proč jej napojit na WordPress?

Co umí MonsterInsights, plugin pro napojení Google Analytics – jak správně napojit a nastavit plugin MonsterInsights.

Srpen 2016

Kompletní pohled na trvalé odkazy a jejich nastavení ve WordPress – co to jsou trvalé odkazy a jak je správně nastavit.

Průvodce WooCommerce pro začátečníky: Úvod – první ze série článků pro začátečníky o pluginu WooCommerce a jeho nastavení.

WordPress komentáře: automatické filtry pomocí IP, emailu nebo obsahu – další způsob boje proti spamu.

Září 2016

Jak ve WordPress udělat náhledový obrázek povinný – některé šablony se bez náhledového obrázku rozpadnou. V návodu najdete postup jak jej udělat povinný.

Jak ve WordPress změnit autora příspěvku – změna autora je jednou z málo používaných, ale vcelku užitečných funkcí.

Opravený český překlad pro Divi šablonu a builder – opravený český překlad včetně předpřipravené Divi child šablony.

Jak rychle přidat do WordPress výplňový obsah pro testování – jak pomocí pluginu rychle vytvořit výplňový obsah webu pro testování šablony.

Říjen 2016

Analýza rychlosti načítání stránky a vodopádový graf – detailní pohled na nástroj pro analýzu rychlosti načítání webové stránky od Pingdom.

Otestujte, že je vaše WordPress stránka kompatibilní s PHP 7 – návod jak si otestovat WordPress stránky pro kompatibilitu s PHP 7.

Co se stane při změně WordPress šablony? – víte co všechno se stane a na co si dát pozor při výměně šablony?

Listopad 2016

Jak znovu vytvořit náhledové obrázky – při změně šablony nemusí vždy být shodná velikost náhledových obrázků, jak tento problém vyřešit najdete v článku.

Jak jsem se rozhodl založit firmu a myslel jsem si, že to bude pořád stejné – návod jak založit firmu a co všechno to obnáší.

Prosinec 2016

Jak ve WooCommerce deaktivovat určitý způsob platby pro vybranou dopravu – ne vždy chcete zobrazovat bankovní převod u každé dopravy. Jak to upravit najdete ve článku.

Jak se vytváří a spravuje menu v sekci Přizpůsobit – ve verzi WordPress 4.7 se do sekce Přizpůsobit přenesla i možnost tvorby menu, včetně nových funkcí.

Průvodce nastavením Yoast SEO: Základní informace a nástěnka – první ze série článku ukazujícím jak nastavit populární plugin na SEO.

Díky za to, že navštěvujete naše stránky a hodně štěstí do nového roku 2017!

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

2 názory na “Nejlepší návody pro WordPress z roku 2016”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru