Publikovat světu

Zpřístupnění blogu okolnímu světu

Pokud máte připravený blog s několika úvodními příspěvky a chcete ho udělat na internetu “viditelným”, zde se dozvíte jak na to. Tento krok je velmi důležitý, protože když máte zakázán přístup robotů neboli indexaci, tak váš web není dohledatelný vyhledávači typu google.cz nebo seznam.cz a je mnohem náročnější získávat čtenáře pilně sepisovaných článků. Nicméně chápeme, že v některých případech si chcete nechat články soukromé, někdy dokonce uzavřené a chráněné heslem – i na tento případ se podíváme.

Prvním nezbytným úkonem po dokončení nastavení webu je ujistit se, že je viditelný pro vyhledávací roboty jako je Seznam bot nebo Google bot. To uděláte tak, že se přihlásíte do administrace WordPressu a pokračujete přes menu do Nastavení > Zobrazení.

Nastavení zobrazování webu
Nastavení zobrazování webu

Uvidíte stránku, která bude podobná nebo shodná s tou na obrázku. Zde najděte Search Engine Visibility (Viditelný pro vyhledávače)  a ujistěte se, že zaškrtávací pole vedle je odškrtlé. Text vedle znamená “Odradit vyhledávače od indexace této stránky”.

Toto je první krok v publikování blogu. Druhý krok je spíše doporučení. K tomu, abyste získali stabilní čtenářskou základu je dobré využít sociálních sítí jako je Facebook, Google Plus nebo Twitter. Vytvořte si na nich fanouškovskou stránku a co nejčastěji ji využívejte pro komunikaci se svými fanoušky, linkujte články blogu, sdělte informace ze zákulisí apod.

I Twitter můžete využít ke sdílení odkazů na váš článek. Nezapomínejte však, že prosté sdílení nestačí. Úspěšný je takový web, který je ochotný se podělit se o kvalitní informace se svými čtenáři. Podobný princip aplikujte i u ostatních sociálních sítí. Podporujte pouze články, které jsou hodnotné a nežádejte přátele, aby sdíleli každý váš článek. Snažte se získat co nejvíce sdílení pro ty nejelpší články, které mají vyšší šanci zaujmout a odchytit další přirozené sdílení a liky. Můžete také sdílet odkazy s tématickými blogy a weby, které lze najít na například pomocí vyhledávače nebo online fór.

Jak udělat příspěvek nebo stránku chráněnou heslem?

Je to opravdu velmi jednoduché a využívá se základní WordPress funkce. Když píšete článek, na pravé straně se nachází informační box s názvem Publikovat. Obsahuje tlačítka “Uložit koncept”, “Náhled” nebo “Publikovat”. Nás však bude zajímat Viditelnost. Po kliknutí na odkaz Upravit v řádku s viditelností se zobrazí nabídka možností – vyberte Chráněno heslem. Pokud si nevíte rady, podívejte se na následující obrázek.

Publikovat s chránené heslem
Publikovat s chráněné heslem

Vyplňte heslo a klikněte na OK. Tímto způsobem můžete zaheslovat různé stránky nebo příspěvky u WordPressu. Každá stránka nebo příspěvek může mít jiné heslo.

Heslo můžete odebrat tak, že z nabídky Viditelnost vyberete Veřejné a kliknete na OK.

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru