Glosář

Co je to WordPress administrace?

Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Administrace je důležitou součástí WordPress stránek. Obvykle se do ní dostanete, že za jméno domény v prohlížeči napíšete wp-admin a přihlásíte se. Například http://www.vasedomena.cz/wp-admin/

WordPress administrace je centrem všech úprav a nastavení pro WordPress stránky. Administrátor stránek má kompletní přístup do administrace. Uživatelé s jinou uživatelskou rolí (editor, spolupracovník nebo autor) mají poté pohyb v administraci omezený. Uživatelé s uživatelskou rolí návštěvník se v administraci dostanou pouze do svého uživatelského nastavení.

Nástěnka WordPress

Nástěnka WordPress

V horní části administrace se nachází administrační lišta. Ta poskytuje rychlý přístup k několika různým administračním funkcím. Na její levé straně najdete nástroje pro správu obsahu. Každá hlavní sekce se při najetí myši rozbalí.

V levé části pak najdete menu administrace, díky kterému se můžete v administraci navigovat.

Oblast uprostřed obrazovky se nazývá pracovní. Zde tvoříte, upravujete a mažete obsah a upravujete nastavení. Ve spodní částí každé stránky v administraci najdete patičku. Patička obsahuje odkaz na WordPress a informace o aktuální verzi WordPress, který používáte.

Více informací:

Další články najdete pod štítkem administrace.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 8 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.