Co je to WordPress administrace?

Administrace je důležitou součástí WordPress stránek. Obvykle se do ní dostanete, že za jméno domény v prohlížeči napíšete wp-admin a přihlásíte se. Například http://www.vasedomena.cz/wp-admin/

WordPress administrace je centrem všech úprav a nastavení pro WordPress stránky. Administrátor stránek má kompletní přístup do administrace. Uživatelé s jinou uživatelskou rolí (editor, spolupracovník nebo autor) mají poté pohyb v administraci omezený. Uživatelé s uživatelskou rolí návštěvník se v administraci dostanou pouze do svého uživatelského nastavení.

Nástěnka WordPress
Nástěnka WordPress

V horní části administrace se nachází administrační lišta. Ta poskytuje rychlý přístup k několika různým administračním funkcím. Na její levé straně najdete nástroje pro správu obsahu. Každá hlavní sekce se při najetí myši rozbalí.

V levé části pak najdete menu administrace, díky kterému se můžete v administraci navigovat.

Oblast uprostřed obrazovky se nazývá pracovní. Zde tvoříte, upravujete a mažete obsah a upravujete nastavení. Ve spodní částí každé stránky v administraci najdete patičku. Patička obsahuje odkaz na WordPress a informace o aktuální verzi WordPress, který používáte.

Více informací:

[vypis_stitku id=”96″]

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru