zpětný odkaz

Co je to zpětný odkaz ve WordPress?

Zpětný odkaz je odkaz na jednu webovou stránku z jiné webové stránky. Zpětné odkazy hrají velkou roli ve výsledcích vyhledávání. Z toho důvodu jsou považovány za velmi užitečné při vylepšení hodnocení stránky při SEO. Vyhledávače vypočítávají výsledky vyhledávání za použití velkého množství různých faktorů. Nikdo neví, jakou váhu mají zpětné odkazy, ale dle dosavadních zkušeností se může odhadnout, že jsou velmi důležité.

Zpětné odkazy by měly být přirozené. To znamená, že webové stránky by neměly získávat zpětné odkazy umělým způsobem. Kvalita odkazu je mnohem důležitější než kvantita.

Příklad: Webová stránka A je restaurace a získá zpětný odkaz z Webové stránky B, což je přední blog zabývající se hodnocením jídla.

Kvůli důležitosti zpětných odkazů je zde také velké množství “špatných” praktik, jak získat zpětné odkazy. Mezi tyto praktiky patří například nákup zpětných odkazů, výměna odkazů atd. Většina z těchto praktik není vyhledávači doporučena. Pokud je někdo z těchto praktik podezřelý, tak odkazy znehodnotí a cílovou stránku penalizují.

Představte si zpětné odkazy jako konverzaci mezi stránkami.

Příklad: Blogger John napíše velmi zajímavý článek o sportovní události. Další blogger Jane s Johnem nesouhlasí a napíše článek na svém blogu a přitom odkáže na Johnův článek, aby si mohli přečíst i jeho úhel pohledu. John získá zpětný odkaz. Článek Jane se stane populární a postupně získá také zpětné odkazy. Díky tomu se vylepší i pozice Johnovo článku, protože hodnota odkazu z článku Jane se zvýší.

WWW (World Wide Web, v doslovném překladu „světová rozsáhlá síť“) je síť webů spojených navzájem trvalými odkazy. Každý odkaz spojuje nový dokument a přispívá k rozšíření sítě. Vyhledávače pomáhají najít tyto stránky. Webové stránky, na které odkazu velké množství tématických stránek jsou považovány za kvalitní a hodnotné. V příkladu výše, získá Johnův článek sílu díky náhlému zájmu a přibývajících zpětných odkazů.

Existuje několik nástrojů, které pomohou zjistit zpětné odkazy.

Ve WordPress zpětný odkaz uděláte pomocí ikony řetězu v editoru.

Více informací:

[vypis_stitku id=”65″]

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru