Glosář

Co je to otevřený projekt?

otevřený projekt
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Otevřený projekt (Open Source) je výraz popisující počítačové programy, jejichž zdrojové kódy jsou dostupné pro všechny. WordPress je software otevřeného projektu, který kdokoliv může používat, studovat a dále distribuovat.

Model vývoje otevřeného projektu umožňuje dalším nejen studovat zdrojový kód, ale i podílet se na jeho úpravách (oprava chyb, vývoj, testování). Podpůrci tohoto modelu především argumentují výhodou rychlého vývoje a tedy rychlostí nalezení problému a vydání opravy.

Naproti tomu odpůrci často argumentují, že otevřený projekt je více zranitelný z důvodu přístupnosti zdrojového kódu, který případný hacker může studovat. Dále argumentují absencí záruky, kde v případě chyby není nikdo odpovědný za případné škody.

Ať se řadíte k jakémukoliv táboru, je naprosto jasné, že otevřený software v podobě WordPress má obrovskou výhoru v rozšiřitelnosti a upravitelnosti. Díky tomu je WordPress tak dynamickou platformou, jak jej nyní známe.

Více informací:

Další články najdete pod štítkem otevřený projekt.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!