Glosář

Co jsou to přílohy ve WordPress?

Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Výraz příloha je použit pro soubory nahrané ve WordPress k příspěvku na jejich stránce v administraci. Když je soubor nahrán pomocí tlačítka Mediální soubory, tak se automaticky stane přílohou k danému příspěvku. Soubory nahrané přímo v sekci Média nemají přiřazení žádný příspěvek nebo stránku. Přílohou může být jakýkoliv soubor, který lze nahrát do WordPress.

Přílohy obsahu

Přílohy obsahu

Vývojáři šablon můžou pomocí funkcí WordPress pracovat s těmito přílohami. Nejběžnější příklad využití přílohy je u zobrazení obrázku příspěvku.

Nastavení v souborů v sekci Média také umožňuje připojení souboru k příspěvku i po jeho nahrání do WordPress knihovny. Pokud dojde ke smazání příspěvku, tak se přiložené soubory odpojí a zůstanou ve WordPress. Lze je pak opět přiřadit k jiným příspěvkům nebo stránkám. V případě potřeby je také možné, aby byla jedna příloha přiřazena k více příspěvkům.

Více informací:

Další články najdete pod štítkem média.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 5 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.