Divi šablona a Elegant Themes

Divi 3.1: Nové API pro vývojáře a plná podpora pluginů třetích stran

Divi 3.1
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Nejnovější aktualizace Divi 3.1  je určena především pro vývojáře, ale její podstata se dotkne všech uživatelů. To nejdůležitější, co přináší, je nové API pro vývojáře, které umožní jednoduchý způsob vytváření vlastních modulů kompatibilních s Divi Visuálním Builderem. Nové API je doplněno rozsáhlou dokumentací a návody. Tato aktualizace přidává něco, co do současné doby hodně scházelo, kvalitní základy pro vývoj pluginů třetích stran určených speciálně pro Divi šablonu a jejich plnou podporu.

Vytvářejte vlastní moduly a rozšíření pro Visual Builder

Nyní konečně můžete naplno využít technologii Visual Builderu a vytvořit vlastní moduly a rozšíření, které přinesou unikátní funkce. Díky react komponentům budou tyto nové moduly plně podporovány, včetně klasického zobrazení náhledu a plné podpory nastavení, jak jej známe u výchozích modulů.

Vytvářejte vlastní moduly

Vytvářejte vlastní moduly

Díky této podpoře komunity budeme moci brzy očekávat nárůst rozšíření, které do Divi Visuálního Builderu přinesou nové a často žádané moduly.

Automatická podpora pro současné moduly třetích stran

I v současné době bylo pro Divi dostupné velké množství modulů, které přinášely nové moduly. Nicméně do aktualizace 3.1. je šlo využívat pouze v Divi Builderu, protože ve Visual Builderu se nezobrazovaly. To se nyní mění a i tyto starší moduly se objeví s omezenými možnostmi nastavení ve Visuálním Buillderu.

Omezené použití současný pluginů od třetích stran

Omezené použití současný pluginů od třetích stran

Nová dokumentace pro vývojáře

Společně s Divi 3.1 byla zveřejněna i nová dokumentace pro vývojáře. V dokumentaci lze najít návody, které krok za krokem provedou tvorbou vlastního modulu pro Divi a zároveň poskytnou plný náhled do možností API.

Dokumentace pro Divi

Dokumentace pro Divi

Boilerplate pro vlastní Divi moduly

Společně s dokumentací byl zveřejněn i základ pluginu pro vytvoření vlastního modulu pro Divi. S boilerplate se můžete rychle pustit do tvorby vlastního modulu a nemusíte se ničím zdržovat. Boilerplate splňuje jak WordPress Codex, tak má připravenou strukturu podle Divi API. Stáhnout si jej můžete z github.com (Divi Extension).

Sleva 10%

K příležitosti vydání nové aktualizace Divi šablony nabízí Elegant Themes 10% slevu na členství.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

1 komentář

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!