Kabát eshop

Z vlastní zkušenosti: Napojení WooCommerce shopu kapely Kabát na ekonomický systém Pohoda

Článek by zaslán jedním z našich čtenářů. Zveřejňuji ho proto, že se mě na propojení WooCommerce a Pohody ptalo hodně uživatelů a tento tip jim může pomoci.

Tento článek není kompletním popisem, jak vznikal eshop kapely Kabát. Je to jen upozornění na produkt Shopsync, který jsme při řešení napojení na ekonomický systém Pohoda využili. A protože mi přijde tohle řešení zajímavé, rád bych touto cestou ušetřil čas při hledání podobného produktu čtenářům WPlama.cz. Zmínky o doladění WooCommerce instalace, je tu také.

Po několika letech trápení s programátorem z Hradce Králové, který měl na starost eshop skupiny Kabát, jsme se s managementem kapely domluvili na jiném řešení neboť neustálé problémy a nebraní telefonů programátora nebraly konce.

Po týdenní analýze a průzkumu trhu bylo jediným požadavkem napojení na ekonomický systém Pohoda. Zkoušel jsem nasadit na tuto práci shopové řešení Atomer, se kterým mám velmi dobré zkušenosti, ale bohužel se nezdařilo.

Nakonec jsem se rozhodl pro WooCommerce a aplikaci Shopsync (upozorním, že program je pouze na platformu Windows), kterou produkuje pan Ing. Vojtěch Sokol. Pan Sokol nás požádal o detailnější informace, co všechno chceme synchronizovat a jakým způsobem. U eshopu jsme měli dva hlavní požadavky – synchronizovat objednávky a skladové zásoby. Po zaplacení částky za tuto implementaci jsme se s Ing. Sokolem domluvili na termínu a přes Team Viewer (vzdálené připojení) nám vše nastavil na našem domácím počítači.

Co se týká instalace WordPressu a WooCommerce, tak front end je řešen pomocí skvělého Divi Builderu a šablony Divi Child od WPlama.

Divi child od WPlama
Divi child od WPlama

Dál máme nainstalovaný WooCommerce Stock Manager pro rychlejší úpravy produktů a následně jsme dokoupili plugin Woo Doprava od firmy Toret kvůli nám známé světové anomálii zvané DOBÍRKA.

WooCommerce Stock Manager
WooCommerce Stock Manager

Neboť se nám před Vánocemi nakupilo spousty objednávek do starého eshopu, bylo nutné objednávky naimportovat do řešení nového. Ty Ing. Sokol velmi ochotně naimportoval a tím jsme mohli začít s ostrým provozem.

Komunikace a následný test proběhly skvěle a od té doby shop běží. Za celou dobu od listopadu 2017 jsme řešili pouze dva problémy – jeden byl kolem aktualizace skladových zásob, druhý byl výpadek načtení části objednávek. Po zásahu pana  Sokola bylo vše dáno do správných kolejí a jedeme dál jako Burlaci na Volze.

Kabát e-shop
Kabát e-shop

Ale zpět k Shopsync pro Woo Commerce. Zajímalo mě, kolik implementací dělají Shopsync na platformě WooCommerce a tak jsem položil několik otázek Ing. Sokolovi.

Kolik implementací děláte z celkového počtu na WooCommerce?

Aktuálně je to cca 1/3 všech řešení. Nárůst WooCommerce je hlavně v poslední době cca dvou let, předtím to nebylo zase tak časté. Teď je to druhé nejčastější řešení po Prestashopu. Myslím si ale, že WooCommerce je určen pouze pro menší eshopy s méně funkcemi, kde se dá vhodně využít propojení s publikačním systémem. Nemyslím si, že by to bylo řešení pro všechny.

Na který ekonomický systém nejčastěji zákazníci chtějí napojit své řešení?

Vede jednoznačně Pohoda, následována MoneyS3 a stále časteji Flexibee.

Eshop Kabátu byl standardní model, nicméně jsme potřebovali naimportovat i staré objednávky z úplně jiného systému. Děláte běžné, že po implementaci jste schopni naimportovat objednávky i z jiného systému?

Neděláme to úplně běžné, ale jsou možné i takovéto řešení na míru.

Chystáte do budoucna nějaké zásadní novinky či vylepšení svého produktu?

Aktuálně jsme přidávali podporu napojení pro Hélios Easy. Jinak nic moc zásadního neplánujeme. Tím, jak má každý zákazník vlastní verzi napojení nějak upravenou na míru, tak to není tak, že bychom nějak obecně “aktualizovali” již realizována napojení. Spíše připravujeme nová upravená napojení dle požadavků klientů. Co se týká WooCommerce, tam je to trochu specifické v tom, že ta řešení jsou tam složená z více různých modulů, protože ten eshop jako takový má pouze základní funkce. Řešíme zde tedy individuálně komunikaci tohoto napojení s různými moduly, a tam se stále setkáváme s něčím novým.

Panu Ing. Sokolovi děkuji za aktuální odpovědi na otázky. Určitě jste si všimli, že nezmiňuji cenu. Na tu se podívejte na www.shopsync.cz, protože každé řešení eshopu je individuální a tím pádem i cena se může od dané implementace lišit.

Závěrem: Shopsync je opravdu skvělý produkt, který funguje a šetří náš čas. Jeho nasazení a koupi můžu jen doporučit.

  • spolehlivá aplikace
  • cena
  • bezproblémová komunikace
  • rychlá implementace
  • výborný helpdesk
  • zatím jsem žádné nezjistil (možná jen není verze na Mac OS 🙂

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

4 názory na “Z vlastní zkušenosti: Napojení WooCommerce shopu kapely Kabát na ekonomický systém Pohoda”

  1. Simona Al Nseir

    I já jsem se trápila a jsem šťastná a můžu doporučit služby Plamy speciálně pana Cirkla je slušný,inteligentní a schopný věci vysvětlit.

    1. Jsem rad ze ro tu zminujete protoze i s timto shopem resp. s jeho doladenim a zrychlenim mi pomohli oba skveli chlapici z wplama za coz jim velky dik!!!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru