Dynamický obsah

Divi 3.17: Dynamický obsah

Aktualizace Divi 3.17 obsahuje novou funkcionalitu, která se týká všech modulů, do kterých je možné vložit obsah. Nyní můžete obsah získat přímo z databáze.

Dynamický obsah v Divi šabloně umožňuje přeměnit jakýkoliv modul na dynamický element, který si vytahuje obsah přímo z databáze. Nyní můžete transformovat jakýkoliv statický modul na dynamický. Obsah modulu pak bude automaticky aktualizován v případě, že dojde k jeho úpravě.

Co je to dynamický obsah?

Dynamický obsah je obsah vytažený z databáze webové stránky za pomocí WordPress nebo nějakého pluginu. Příklad typického dynamického obsahu může být název webové stránky, popisek, logo, název příspěvku, stručný výpis příspěvků nebo náhledové obrázky. Dynamický obsah také obsahuje vlastní obsah vytvořený pomocí vlastních polí (custom fields). Ty mohou být vytvořené pomocí pluginů nebo šablony.

Použití dynamického obsahu v Divi

Použití dynamického obsahu
Použití dynamického obsahu

Všechny hlavní vstupy pro obsah nyní v Divi šabloně podporují dynamický obsah. Jednoduše klikněte na ikonku dynamického obsahu a ze seznamu si vyberte to, co chcete zobrazit. Kdykoliv dojde ke změně obsahu, automaticky se změní i obsah modulu, kde se obsah zobrazuje.

Například pokud vložíte za pomocí modulu Obrázek náhledový obrázek příspěvku do obsahu. A pak v administraci příspěvku náhledový obrázek vyměníte, tak se automaticky vymění i v obsahu příspěvku u daného modulu. Žádné další úpravy pomocí Visual Builderu nejsou potřeba.

Propojte vlastní pole a Divi

Dynamický obsah a vlastní pole
Dynamický obsah a vlastní pole

Nejen, že Divi podporuje klasický dynamický obsah ve WordPress, ale také podporuje použití dat z vlastní polí. Kdykoliv vytvoříte vlastní pole nebo registrujete nové vlastní pole (například pomocí  pluginu Advanced Custom Fields), tak můžete tyto dynamická data použít v Divi Builderu a propojit je s jakýmkoliv modulem s obsahem. Když dojde k aktualizaci vlastního pole, tak se data automaticky upraví i v modulu.

Sleva 10%

K příležitosti vydání nové aktualizace Divi šablony nabízí Elegant Themes 10% slevu na členství.

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru