Divi šablona a Elegant Themes

Divi 3.17: Dynamický obsah

Dynamický obsah
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Aktualizace Divi 3.17 obsahuje novou funkcionalitu, která se týká všech modulů, do kterých je možné vložit obsah. Nyní můžete obsah získat přímo z databáze.

Dynamický obsah v Divi šabloně umožňuje přeměnit jakýkoliv modul na dynamický element, který si vytahuje obsah přímo z databáze. Nyní můžete transformovat jakýkoliv statický modul na dynamický. Obsah modulu pak bude automaticky aktualizován v případě, že dojde k jeho úpravě.

Co je to dynamický obsah?

Dynamický obsah je obsah vytažený z databáze webové stránky za pomocí WordPress nebo nějakého pluginu. Příklad typického dynamického obsahu může být název webové stránky, popisek, logo, název příspěvku, stručný výpis příspěvků nebo náhledové obrázky. Dynamický obsah také obsahuje vlastní obsah vytvořený pomocí vlastních polí (custom fields). Ty mohou být vytvořené pomocí pluginů nebo šablony.

Použití dynamického obsahu v Divi

Použití dynamického obsahu

Použití dynamického obsahu

Všechny hlavní vstupy pro obsah nyní v Divi šabloně podporují dynamický obsah. Jednoduše klikněte na ikonku dynamického obsahu a ze seznamu si vyberte to, co chcete zobrazit. Kdykoliv dojde ke změně obsahu, automaticky se změní i obsah modulu, kde se obsah zobrazuje.

Například pokud vložíte za pomocí modulu Obrázek náhledový obrázek příspěvku do obsahu. A pak v administraci příspěvku náhledový obrázek vyměníte, tak se automaticky vymění i v obsahu příspěvku u daného modulu. Žádné další úpravy pomocí Visual Builderu nejsou potřeba.

Propojte vlastní pole a Divi

Dynamický obsah a vlastní pole

Dynamický obsah a vlastní pole

Nejen, že Divi podporuje klasický dynamický obsah ve WordPress, ale také podporuje použití dat z vlastní polí. Kdykoliv vytvoříte vlastní pole nebo registrujete nové vlastní pole (například pomocí  pluginu Advanced Custom Fields), tak můžete tyto dynamická data použít v Divi Builderu a propojit je s jakýmkoliv modulem s obsahem. Když dojde k aktualizaci vlastního pole, tak se data automaticky upraví i v modulu.

Sleva 10%

K příležitosti vydání nové aktualizace Divi šablony nabízí Elegant Themes 10% slevu na členství.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!