Divi šablona a Elegant Themes

Nově v Divi: Pokročilé nastavení animací pro všechny moduly, řádky i sekce

Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Každému modulu, řádce nebo sekci v Divi šabloně lze nově přiřadit pokročilou animaci. Díky tomu můžete zajímavou cestou zaujmout návštěvníky stránky.

Nastavení animací bylo v Divi zcela předěláno a bylo pro něj vytvořeno nové rozhraní, které opět pracuje s ikonami a posuvníky a je velmi jednoduché a uživatelsky přívětivé.

V tomto článku se podíváme jak animace prvků funguje a jak s ní pracovat.

Kombinování animací pro tvorbu zajímavých efektů

Protože všechny prvky Divi Builderu nyní obsahují možnost animace, lze kombinovat styly animací tak, že vytvoříte jedinečné sekvence. Využívá se k tomu časový posun animace.

Níže je ukázka animací, kterých lze v Divi dosáhnout.

Divi ukázka animace prvku 1

Divi ukázka animace prvku 1

Divi ukázka animace prvku 2

Divi ukázka animace prvku 2

Divi ukázka animace prvku 3

Divi ukázka animace prvku 3

Divi ukázka animace prvku 4

Divi ukázka animace prvku 4

Divi ukázka animace prvku 5

Divi ukázka animace prvku 5

Divi ukázka animace prvku 6

Divi ukázka animace prvku 6

Divi ukázka animace prvku 7

Divi ukázka animace prvku 7

Divi ukázka animace prvku 8

Divi ukázka animace prvku 8

Divi ukázka animace prvku 9

Divi ukázka animace prvku 9

Divi ukázka animace prvku 10

Divi ukázka animace prvku 10

Všechny výše uvedené animace si můžete prohlédnout v demu 1 a demu 2 na oficiálních stránkách.

Sedm druhů animace

Nový systém animace obsahuje sedm různých stylů animace. Mezi ně patří Prolnutí, Příjezd, Skočení, Přiblížení, Přeložení a Přetočení. Každá animace vytváří unikátní efekt, který lze použít na všechny typy obsahu a veškeré další nastavení animace je také upravitelné pomocí dalšího nastavení. Animaci tak můžete udělat rychlou, pomalou, upravit její načasování a prodlevu nebo třeba změnit její směr.

Ukázka animací

Prolnutí

Prolnutí

Příjezd

Příjezd

Skočení

Skočení

Přiblížení

Přiblížení

Přeložení

Přeložení

Přetočení

Přetočení

Pokročilé nastavení pro každý druh animace

Animace lze podobně upravovat pomocí jejich ovládacích prvků a nastavení. Díky tomu lze docílit unikátních efektů zobrazení.

Jedna z unikátních nastavení v Divi je možnost intenzity pro animaci Příjezd. Tato možnost umožňuje rychlé transformování animace z jemné a rychlou. Toto nastavení lze skvěle uplatnit například v modulu Posuvníku.

Celkem je pro animace až sedm dalších možností, jak upravit její průběh.

Nastavení animací v Divi

Nastavení animací v Divi

  • Animation Repeat (Opakování animace) – ve výchozím nastavení je zadáno, že animace proběhne pouze jednou. Nicméně lze upravit, aby probíhala dokola (vhodné například pro akční tlačítka).
  • Animation Direction (Směr animace) – každá animace může mít nastavený jiný směr. Můžete animovat ze shora dolů, zespodu nahoru, zleva doprava a zprava doleva.
  • Animation Duration (Doba animace) – ve výchozím nastavení je průběh animace nastaven na 1s. Lze si to však upravit a animaci urychlit nebo zpomalit.
  • Animation Delay (Zpoždění animace) – animace se obvykle spouští, když se daný prvek objeví v prohlížeči při posunu stránkou dolů. Nastavením zpoždění animace prodloužíte dobu, kdy animace proběhne po jejím zobrazení na obrazovce.
  • Animation Intensity (Intenzita animace) – nastavuje pohyb animace. Můžete s ní jednoduše udělat například agresivní nebo jemný slider.
  • Animation Starting Opacity (Výchozí nastavení průhlednosti) – výchozí nastavení je 0 (maximální průhlednost). Průhlednost jde upravit dle potřeby nebo ji zcela vypnout.
  • Animation Speed Curve (Rychlostní křivka animace) – upravením rychlostní křivky animace upravíte výchozí styl animace a jejich průběh.

Elegant Themes opět dokázal, že Divi šablona je jejich vlajkovou lodí a nová aktualizace přináší další skvělé možnosti do této šablony.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!