WordPress návody

Zobrazení statistik návštěvnosti z Google Analytics ve WordPress administraci

Google Analytics
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Statistika návštěvnosti webových stránek je důležitou součástí každého projektu. Pro zkušeného správce stránek není problém se podívat přímo na stránky Google Analytics, kde najde statistiky ze všech svých projektů. Někdy je však jednodušší vložit statistiku návštěvnosti přímo do administrace WordPress. V tomto článku si ukážeme jak to udělat.

DŮLEŽITÉ: Před tím, než se pustíte do přidání zobrazení statistiky návštěvnosti do administrace, je třeba si vytvořit profil stránky u Google Analytics. Jak to udělat najdete v článku Google Analytics: statistika návštěvnosti pro WordPress zdarma.

Jak zobrazit statistiku návštěvnosti ve WordPress administraci

Nejprve si nainstalujte a aktivujte plugin Google Analytics Dashboard for WP. Plugin se nachází v oficiálním repozitáři a je tedy možné jej nainstalovat přímo z WordPress administrace.

Po jeho aktivování se v levém WordPress menu zobrazí nová položka Google Analytics. Klikněte na ni a vyberte možnost Hlavní Nastavení (ano, plugin je lokalizován do češtiny).

Dostanete se na stránku, kde napojíte web na Google Analytics. Klikněte na tlačítko Autorizovat modul.

Hlavní nastavení

Hlavní nastavení

Na další stránkce je třeba zadat přístupový kód. Pokud jej nevíte, klikněte na odkaz Získat Přístupový Kód v textu.

Přístupový kód

Přístupový kód

Po kliknutí na odkaz se otevře nové okno a budete požádání o Povolení propojení stránky a Google Analytics. Klikněte na Povolit zkopírujte si získaný kód.

Povolení propojení

Povolení propojení

Kód vložte do políčka na stránce pluginu a uložte stránku.

Vložený kód

Vložený kód

Pokud jste vše udělali správně, dostanete se zpět na stránku hlavního nastavení a budete moci vybrat profil stránky z nabídky Google Analytics. Vyberte jej a klikněte na tlačítko Uzamknout vybrané.

Výběr profilu GA

Výběr profilu GA

Když se nyní podíváte na Nástěnku ve WordPress administraci, najdete zde widget se statistikou návštěvnosti získanou z Google Analytics.

Widget Google Analytics

Widget Google Analytics

Zároveň je také šikovné, že si můžete jednoduše zobrazit statistiku daného příspěvku nebo stránky. Uděláte to tak, že půjdete ve WordPress administraci například do sekce Příspěvky -> Přehled příspěvků a u každé položky tam máte ikonku grafu. Když na ni kliknete, získáte statistiku pro ten daný příspěvek.

Statistika jednotlivých příspěvků

Statistika jednotlivých příspěvků

POZOR: Jestliže na webu již máte přidán sledovací kód (například pomocí pluginu MonsterInsights), tak je třeba jej odstranit. Jinak by se mohlo stát, že byste měli kód na webu dvakrát.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

5 komentářů

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!