Google Analytics

Zobrazení statistik návštěvnosti z Google Analytics ve WordPress administraci

Statistika návštěvnosti webových stránek je důležitou součástí každého projektu. Pro zkušeného správce stránek není problém se podívat přímo na stránky Google Analytics, kde najde statistiky ze všech svých projektů. Někdy je však jednodušší vložit statistiku návštěvnosti přímo do administrace WordPress. V tomto článku si ukážeme jak to udělat.

DŮLEŽITÉ: Před tím, než se pustíte do přidání zobrazení statistiky návštěvnosti do administrace, je třeba si vytvořit profil stránky u Google Analytics. Jak to udělat najdete v článku Google Analytics: statistika návštěvnosti pro WordPress zdarma.

Jak zobrazit statistiku návštěvnosti ve WordPress administraci

Nejprve si nainstalujte a aktivujte plugin Google Analytics Dashboard for WP. Plugin se nachází v oficiálním repozitáři a je tedy možné jej nainstalovat přímo z WordPress administrace.

Po jeho aktivování se v levém WordPress menu zobrazí nová položka Google Analytics. Klikněte na ni a vyberte možnost Hlavní Nastavení (ano, plugin je lokalizován do češtiny).

Dostanete se na stránku, kde napojíte web na Google Analytics. Klikněte na tlačítko Autorizovat modul.

Hlavní nastavení
Hlavní nastavení

Na další stránkce je třeba zadat přístupový kód. Pokud jej nevíte, klikněte na odkaz Získat Přístupový Kód v textu.

Přístupový kód
Přístupový kód

Po kliknutí na odkaz se otevře nové okno a budete požádání o Povolení propojení stránky a Google Analytics. Klikněte na Povolit zkopírujte si získaný kód.

Povolení propojení
Povolení propojení

Kód vložte do políčka na stránce pluginu a uložte stránku.

Vložený kód
Vložený kód

Pokud jste vše udělali správně, dostanete se zpět na stránku hlavního nastavení a budete moci vybrat profil stránky z nabídky Google Analytics. Vyberte jej a klikněte na tlačítko Uzamknout vybrané.

Výběr profilu GA
Výběr profilu GA

Když se nyní podíváte na Nástěnku ve WordPress administraci, najdete zde widget se statistikou návštěvnosti získanou z Google Analytics.

Widget Google Analytics
Widget Google Analytics

Zároveň je také šikovné, že si můžete jednoduše zobrazit statistiku daného příspěvku nebo stránky. Uděláte to tak, že půjdete ve WordPress administraci například do sekce Příspěvky -> Přehled příspěvků a u každé položky tam máte ikonku grafu. Když na ni kliknete, získáte statistiku pro ten daný příspěvek.

Statistika jednotlivých příspěvků
Statistika jednotlivých příspěvků

POZOR: Jestliže na webu již máte přidán sledovací kód (například pomocí pluginu MonsterInsights), tak je třeba jej odstranit. Jinak by se mohlo stát, že byste měli kód na webu dvakrát.

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

5 názorů na “Zobrazení statistik návštěvnosti z Google Analytics ve WordPress administraci”

  1. Mě by spíš zajímalo jak je to s přesností oproti WP Statistiky, nebo statistikám od providera, jeslti se vyplatí měnit 😉

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru