notebook

Hlídejte si své aktivní pluginy ve WordPress

Při kontrole webových stránek klientů velice často narážím na problém s velkým množstvím použitých pluginů. Výsledkem čehož může být výrazné zpomalení načítání stránek. Narazit na stránku, kde je aktivních 40 a více pluginů není žádný problém. Rekord u mě drží jeden nejmenovaný web, kde jich bylo přes 130.

Na takovém webu obvykle lze čtvrtinu pluginů vypnout a na funkci stránek to nebude mít sebemenší vliv, protože uživatelé WordPress, aniž by si to sami uvědomovali, velmi často používají na jednu funkcionalitu více pluginů.

Tím, že se používá více pluginů se stejnou funkcionalitou akorát více zatěžujete hosting/server a se zvýšenou zátěží se i prodlužuje doba načtení stránky. Nehledě na to, že si pak administrační rozhraní děláte zbytečně složitějším.

Na jaké nejčastější duplicity lze narazit?

Master Slider a Revolution Slider

Častý problém u prémiových šablon z Themeforest. Při instalaci šablony mají oba slider pluginy v doporučených a uživatel je nainstaluje. Obvykle pak používá ten, který je použit na importované demo stránce.

iThemes Security a Wordfence

Bezpečnost je důležitá, o tom žádná. Ale není zapotřebí používat dva komplexní bezpečnostní pluginy.

All in One SEO Pack a Yoast SEO

Optimalizovat stránku pro vyhledávače patří také mezi věci, co byste měli mít pokryté. Stačí k tomu však jeden z těchto pluginů. Osobně pak doporučuji Yoast SEO.

Divi šablona a Divi Builder plugin

Velice častý problém u uživatelů Divi šablony. Společně se šablonou instalují i Divi Builder plugin, který ale není vůbec třeba, protože Divi má builder v sobě již integrovaný.

WP Fastest Cache a WP Super Minify

WP Fastest Cache je velmi obsáhlý plugin, který obsahuje i mnoho doplňkových funkcí pro vylepšení výkonu stránky. Když už jej používáte, tak obvykle moc dalších pluginů na vylepšení výkonu stránky nepotřebujete. Já však mám spíše raději WP Super Cache.

Výše zmíněné pluginy jsou jen uvedenými zástupci. Jak je totiž ve WordPress zvykem, na jednu funkcionalitu existuje velké množství pluginů, ze kterých je možné si vybrat.

Doporučení na závěr

Projděte si jednou za čas (nebo aspoň po dokončení tvorby stránky) své pluginy ve WordPress a zkuste si říci, zda jsou všechny aktivní pluginy skutečně potřeba. Pokud si nejste jistí, najměte si někoho, kdo vám s tím pomůže. Přeci jen webová stránka by měla být v co nejlepší formě, protože nikdo nechce ztrácet návštěvníky kvůli tomu, že je stránka pomalá.

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

3 názory na “Hlídejte si své aktivní pluginy ve WordPress”

  1. Jan Soucek

    Naprosto souhlasim, v tomto ohledu je lepe byt minimalista, moje zkusenost je takova ze velmi casto jsou ruzne konflikty mezi pluginy zdrojem problemu. Lepe vycerpat maximalne samotne moznosti WordPressu a kazdy nasazeny plugin radne uvazit.

  2. Tomuhle nerozumím: “Při kontrole webových stránek klientů velice často narážím na problém s velkým množstvím použitých pluginů.”
    Nějak jsem myslel, že jim ty weby spravujete vy…

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru