WordPress návody

Jak deaktivovat škálování obrázků ve WordPress

notebook
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Ve WordPress 5.3 byly představeny nové funkce týkající se automatické práce s obrázky. Jedna z nich je, že WordPress automaticky zmenší při nahrávání velké obrázky.

Hranice pro automatické zmenšení pro obrázky je 2560px. V případě, že nahrajete obrázek ve větším rozlišení, tak jej WordPress automaticky zmenší. Tyto upravené obrázky budou mít za jménem souboru uvedeno -scaled.

Velké obrázky na webu jsou problematické především kvůli dopadu na rychlost. Tato nová funkce je obecně prospěšná, kdy uživatelé, kteří se v problematice velikostí souborů a rozlišení obrázků neorientují, nahrají na web fotografii a WordPress jim ji automaticky upraví. Problém s tímto mohou mít ale ti uživatelé, kteří na web potřebují nahrát fotky ve velkém rozlišení (grafici, fotografové, designéři…).

Jak zrušit automatické škálování obrázků ve WordPress

Pro deaktivování automatické funkce škálování obrázků ve WordPress stačí vložit níže uvedenou funkci do functions.phpchild šabloně nebo do vlastního pluginu.

add_filter( 'big_image_size_threshold', '__return_false' );

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

4 komentářů

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 5 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.