Jak do editoru přidat vlastní formáty

Pokud jste například redaktorem nějakého magazínu a pravidelně přispíváte, pravděpodobně používáte nějaké vlastní formáty. Může jít o tlačítka, zvláštní odstavce s citacemi, speciální odkazy, nadpisy a mnohé další. Bylo by proto více než příhodné mít takové formáty při ruce přímo v ovládacím panelu vizuálního editoru WordPressu. Podíváme se, jak toho docílit pomocí pluginu TinyMCE and TinyMCE Advanced Professsional Formats and Styles (odkaz na češtinu je na konci článku).

Předem upozorňuji, že pokud používáte nějakou šablonu nebo plugin, který přidává vlastní formáty do editoru, může dojít ke komplikacím. Vlastní formáty poznáte podle rolovacího menu s názvem “Formáty” mezi ikonkami editoru (viz obrázek). Jestliže se ve vašem editoru takové menu nachází ještě před instalací pluginu pro vlastní formáty, pak je možné, že dojde ke konfliktu.

formaty

Pojďme tedy zkusit vytvořit vlastní formáty. V nastavení pluginu se dole nachází tabulka, kam se přidávají nové formáty. Klikněte tedy na Přidat nový formát a hned bude vše jasné.

První sloupeček slouží k definování názvu formátu (např. “tlačítko”). Ve druhém sloupečku vyberte požadovaný typ elementu (block, inline, selector). Do “hodnoty typu” vložte HTML tag, který odpovídá zvolenému typu. Dále můžete přidat konkrétní CSS třídu. Nejdůležitější jsou však vlastní CSS styly, které lze přidávat v příslušném sloupečku. Všechny zadané styly se aplikují na element. Nakonec můžete přidat atributy pro HTML element a vybrat některá další nastavení. Podrobnější popis všech možností naleznete v úvodní části nastavení pluginu. Vlastní formáty pak aplikujete přímo v editoru přes rolovací menu Formáty (viz obrázek výše).

Zde je obrázek s náhledem na vytvořený vlastní styl:
vlastnistyl

Pro snažší orientaci v pluginu jsme vytvořili češtinu, kterou si můžete stáhnout níže:
Stáhnout češtinu pro plugin

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru