Jak do WordPress nahrát větší soubor než dovoluje limit hostingu

Každý hosting má nastavený limit pro velikost nahrávaného souboru a i když jde nějakým způsobem navýšit, tak se může stát, že soubor, který do WordPress potřebujete nahrát, je prostě větší.

V tomto článku si ukážeme plugin, který dokáže navýšit velikost nahrávaného souboru na limit velikosti úložného místa na hostingu. Nemusíte se tedy už přehrabovat v nastavení hostingu nebo upravovat soubory přes FTP.

Plugin se jmenuje Tuxedo Big File Uploads a najdete ho v oficiálním katalogu pluginů. Plugin lze nainstalovat přímo z administrace WordPress.

Tuxedo Big File Uploads
Tuxedo Big File Uploads

Plugin Tuxedo Big File Uploads funguje ihned po instalaci a aktivaci a nevyžaduje žádné další nastavení. Upravuje maximální velikost nahrávaného souboru pro pokročilý nástroj nahrávání, který umožňuje nahrávat více souborů zároveň. Neovlivňuje nastavení klasického nástroje pomocí prohlížeče.

Pokročilý nástroj pro nahrání souborů do WordPress
Pokročilý nástroj pro nahrání souborů do WordPress

Po aktivaci můžete jeho funkčnost a limit pro maximální nahrávání zkontrolovat tak, že půjdete do Média → Nahrát soubor. Zde máte na konci obrazovky napsanou informaci Maximální velikost nahrávaného souboru.

V našem testu se velikost nahrávaného souboru zvětšila z 60MB na 81GB.

Maximální velikost nahrávaného souboru
Maximální velikost nahrávaného souboru

V případě, že chcete tento nový limit upravit, tak plugin má drobné nastavení v sekci Nastavení → Média.

Nastavení médií
Nastavení médií

U položky Maximum Upload Size vložte maximální velikost nahrávaného souboru v MB. Pokud napíšete 0 je to bez omezení.

Poznámka na závěr

I když plugin Tuxedo Big File Uploads umožňuje do WordPress nahrávat velké soubory, tak byste měli jejich nahrání dobře zvážit. Velké soubory jsou nejčastěji videa, pro která je mnohem lepší využít nějaké streamovací servery a do WordPress videa pak jen vložit. Problém totiž nastane v moment, kdy si několik lidí najednou stahuje (přehrává) tyto velké soubory. Hosting na to nemusí být připraven a může to vést k problémům. Zatímco, když máte videa na steamovacích serverech, tak data jdou z nich a hosting to nezatěžuje. Pokud máte jiné velké soubory než videa a chcete je stahovat, tak je možné třeba využít nějaký cloud.

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru