WordPress návody

Jak do WordPress nahrát větší soubor než dovoluje limit hostingu

Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Každý hosting má nastavený limit pro velikost nahrávaného souboru a i když jde nějakým způsobem navýšit, tak se může stát, že soubor, který do WordPress potřebujete nahrát, je prostě větší.

V tomto článku si ukážeme plugin, který dokáže navýšit velikost nahrávaného souboru na limit velikosti úložného místa na hostingu. Nemusíte se tedy už přehrabovat v nastavení hostingu nebo upravovat soubory přes FTP.

Plugin se jmenuje Tuxedo Big File Uploads a najdete ho v oficiálním katalogu pluginů. Plugin lze nainstalovat přímo z administrace WordPress.

Tuxedo Big File Uploads

Tuxedo Big File Uploads

Plugin Tuxedo Big File Uploads funguje ihned po instalaci a aktivaci a nevyžaduje žádné další nastavení. Upravuje maximální velikost nahrávaného souboru pro pokročilý nástroj nahrávání, který umožňuje nahrávat více souborů zároveň. Neovlivňuje nastavení klasického nástroje pomocí prohlížeče.

Pokročilý nástroj pro nahrání souborů do WordPress

Pokročilý nástroj pro nahrání souborů do WordPress

Po aktivaci můžete jeho funkčnost a limit pro maximální nahrávání zkontrolovat tak, že půjdete do Média → Nahrát soubor. Zde máte na konci obrazovky napsanou informaci Maximální velikost nahrávaného souboru.

V našem testu se velikost nahrávaného souboru zvětšila z 60MB na 81GB.

Maximální velikost nahrávaného souboru

Maximální velikost nahrávaného souboru

V případě, že chcete tento nový limit upravit, tak plugin má drobné nastavení v sekci Nastavení → Média.

Nastavení médií

Nastavení médií

U položky Maximum Upload Size vložte maximální velikost nahrávaného souboru v MB. Pokud napíšete 0 je to bez omezení.

Poznámka na závěr

I když plugin Tuxedo Big File Uploads umožňuje do WordPress nahrávat velké soubory, tak byste měli jejich nahrání dobře zvážit. Velké soubory jsou nejčastěji videa, pro která je mnohem lepší využít nějaké streamovací servery a do WordPress videa pak jen vložit. Problém totiž nastane v moment, kdy si několik lidí najednou stahuje (přehrává) tyto velké soubory. Hosting na to nemusí být připraven a může to vést k problémům. Zatímco, když máte videa na steamovacích serverech, tak data jdou z nich a hosting to nezatěžuje. Pokud máte jiné velké soubory než videa a chcete je stahovat, tak je možné třeba využít nějaký cloud.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!