Ostatní

Jak koupit doménu a hosting pro WordPress stránky

hosting wordpress
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

K tomu, aby byla stránka dohledatelná na internetu, je potřeba si pro ní zřídit doménové jméno a webhosting.

Doména neboli doménové jméno je označení jednoznačného jména (identifikátoru) počítače nebo počítačové sítě, které jsou připojené do Internetu. Příkladem doménového jména je například www.wplama.cz

Hosting nebo také webhosting je služba pronájmu prostoru pro webové stránky na cizím serveru. Na hosting se umísťují webové stránky a cílem je jejich neustálá dostupnost na Internetu, o kterou se stará provozovatel této služby.

Pro tvorbu a provoz WordPress stránky je nutné mít vlastní doménu a hosting. V tomto návodu s ukážeme, jak a kde koupit doménu a hosting pro WordPress web.

Výběr registrátora a hostingu

Registrátorů domén je celá řada, dokonce i hostingové společnosti často umožňují zakoupit doménu i hosting najednou. Výhoda specializovaných firem je především v tom, že kromě nákupu umožňují například i administraci DNS, hromadné úpravy domén a další pokročilé nastavení. Jeden z nejlepších tuzemských registrátorů domén je Subreg.cz. Kromě národních domén (.cz, .sk…) se u něj dají koupit také gTLD domény (.help, .cool, atd.).

Subreg.cz bych doporučil všem, kteří plánují vybudovat větší množství webových stránek a mít je na různých doménách.

Čtěte také: Tipy a nástroje pro výběr vhodné domény

Podobně jako u koupě domény, tak i u hostingu máte na výběr z velkého množství společností, které tuto službu poskytují. Nejčastěji se pak setkávám s hostingem od Český hosting, Wedos nebo Active24.

Právě Český hosting také doporučuji, jako osvědčené a kvalitní hostingové řešení pro WordPress stránky. Dále budu v návodu popisovat právě postup koupě hostingu u Český hosting.

Koupě domény a hostingu pro WordPress web

Běžte na stránky Českého hostingu a klikněte na tlačítko Objednat.

Český hosting

Český hosting

Do pole zadejte jméno domény, kterou chcete zaregistrovat a klikněte na Ověřit.

Český hosting - výběr domény

Český hosting – výběr domény

Může se stát, že doména je již zaregistrována a systém vás na to upozorní. Pokud tento problém nastane, musíte si vybrat jiné doménové jméno. Jakmile se vám to povede, dostanete se na obrazovku níže.

Vyplňte kontaktní informace a nezapomeňte vložit i slevový kód wplama30 (30% sleva na hosting). Nakonec klikněte na tlačítko Objednat.

Český hosting - objednávka

Český hosting – objednávka

Objednávka bude vytvořena a vy budete přesměrování na obrazovku, kde najdete shrnutí a přihlašovací údaje (údaje přijdou i do e-mailu). Vše si uložte a přihlašte se do administrace hostingu.

Český hosting - shrnutí objednávky

Český hosting – shrnutí objednávky

Posledním krokem je už jen úhrada služby. V administraci hostingu běžte do záložky Platby a faktury, klikněte tlačítko Zaplatit a pomocí platební brány hosting a doménu uhraďte.

Český hosting - platba

Český hosting – platba

Nyní máte hotovo a můžete se pustit do instalace WordPress stránky a budování webu.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!