WordPress obecně

WordPress 4.9 „Tipton“

Billy Tipton
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

WordPress 4.9. dostal jméno „Tipton“ podle jazzového hudebníka Billy Tiptona. Nová verze je dostupná ke stažení z oficiálních stránek a k aktualizaci z WordPress administrace. V tomto článku si ukážeme hlavní nové funkce, které byly do WordPress přidány.

Vylepšení pracovního postupu v sekci Přizpůsobit

Vylepšení pracovního postupu v sekci Přizpůsobit

Vylepšení pracovního postupu v sekci Přizpůsobit

Koncept a plánování pro úpravy v Přizpůsobit

Stejně jako u příspěvků, u kterých máte možnosti tvorby konceptu, plánování zveřejnění a nastavení data publikování, tak i u uvnitř sekce Přizpůsobit můžete nově tyto funkce využívat.

Práce v týmu a náhledové odkazy

Chcete před publikováním změn nejprve návrh ukázat? WordPress 4.9 umožňuje poslání náhledového odkazu kolegům nebo zákazníkům. Díky tomu získáte snadno zpětnou vazbu ještě před samotným publikováním úprav.

Uzamčení designu

Pokud pracujete v týmu, kde obsah vytváří více lidí, tak se vám mohlo stát, že v jeden moment byly v sekci Přizpůsobit dva uživatelé, kteří si přepisovali obsah. Nová funkce uzamčení obsahu hlídá, zda již někdo úpravy neprovádí a pokud ano, tak uzamkne přístup.

Hlídač změn

Museli jste rychle odejít a neuložili jste nový návrh? WordPress 4.9. se při vašem návratu zeptá, zda chcete uložit změny.

Vylepšení úprav kódu

Vylepšení úprav kódu

Vylepšení úprav kódu

Zvýraznění syntaxe a kontrola chyb

Máte problém se zobrazením, ale nemůžete přijít na to, kde jste v CSS udělali chybu? Se zvýrazněním syntaxe a kontrolou chyb bude úprava CSS a HTML widgetu, který se objevil ve WordPress 4.8.1, velmi rychlá.

Sandbox pro větší bezpečnost

Obávaná bílá obrazovka. Při práci s úpravou pluginů a šablon se ji můžete vyhnout, protože WordPress 4.9 bude varovat před uložením chyby.

Varování: Možné nebezpečí před námi!

Při přímé úpravě šablon a pluginů, bude WordPress upozorňovat na toto nebezpečí a doporučí uložit si koncept těchto změn a prvně je někde otestovat.

Další vylepšení widgetů

Další vylepšení widgetů

Další vylepšení widgetů

Nový widget pro galerii

Další z řady vylepšení médií, které začalo ve WordPress 4.8. Nově můžete galerie do sidebaru vkládat přímo pomocí specializovaného widgetu.

Tlačítko pro přidání mediálních souborů

Text widget dostal důležité vylepšení a přibylo v něm tlačítko pro vložení média. Vložit video, obrázek nebo audio je zase o trochu jednodušší.

Vylepšení tvorby stránky

Vylepšení tvorby stránky

Vylepšení tvorby stránky

Spolehlivější změna šablony

Když měníte šablonu, tak si widgety mohly myslet, že změnily pozici. Vylepšení ve WordPress 4.9 nabízí lepší kompatibilitu u menu a umístěni widgetu při změně šablony.

Najít a prohlédnout šablonu

Hledáte novou šablonu pro vaší stránku? Nově to můžete udělat přímo ze sekce Přizpůsobit. Můžete hledat, procházet a vytvářet náhledy z více než 2600 šablon. Nově také můžete využít filtry předmět, funkce a design.

Lepší instrukce pro menu = menší zmatky

Byli jste zmatení při tvorbě a práci s menu? Nové doprovodné texty by vám měly tímto procesem projít.

Novinky pro vývojáře

Zdroj: WordPress 4.9 “Tipton”

 

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

2 komentářů

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 5 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.