WordPress je v základu anglicky. To, že jej můžeme používat v různých jazykových variantách, je zásluha komunity, která překlady vytváří. Chcete se také podílet na překladu WordPress a pomoci tak komunitě? V tomto článku si ukážeme, jak na to.
Základní stránka pro překladatele WordPress je cs.wordpress.org/preklady/. Najdete zde základní informace o tom, jak se zapojit do překladu, a které překlady jsou nyní ty nejdůležitější. Také zde najdete odkazy na důležité dokumenty jako jsou:
- WordPress slovníček
- Stylistická příručka
Oba dokumenty byste si měli před samotným překladem projít a používat je. Je totiž velice důležité, aby se již definované názvy překládaly stejně a překlad byl konzistentní.
Jak začít překládat WordPress
- Přihlaste se na WordPress.org nebo si vytvořte nový účet.
- Jděte na adresu translate.wordpress.org/locale/cs.
- Vyberte si projekt ze seznamu a klikněte na „Translate project“.
- Vyberte si typ projektu – WordPress core, Themes, Plugins, Meta, nebo Apps.
V současné době je nejdůležitější překlad Meta projektů (WordCamp stránky, wordpress.org fórum atd.) a mobilních aplikací.
Kde je třeba pomoci s překladem?
Meta projekty:
Mobilní aplikace:
Překlad šablony nebo pluginu z oficiálního katalogu
Pokud máte oblíbený plugin nebo šablonu, které se nachází v oficiálním katalogu, můžete pro ně vytvořit překlad.
Jak se překlad dostane ke komunitě
Protože WordPress používá spousta uživatelů, je třeba kontrolovat kvalitu překladu. O to se stará Lokalizační tým, který se skládá ze zkušených WordPress překladatelů. Pravidelně překládají a kontrolují navržené překlady od ostatních přispěvatelů, publikují překlady a radí s překladem.
Kontaktovat je můžete na českém Slacku wpcz.slack.com
Je nějaká odměna za překlad?
Pokud bude váš překlad přijat, zobrazí se váš profil v seznamu přispěvatelů u daného projektu a k profilu vašeho WordPress účtu se přidá odznáček, že aktivně přispíváte k překladu WordPress. Jak odznáček vypadá se můžete podívat například na mém profilu.