příspěvek

Jak přepsat a znovu publikovat příspěvek ve WordPress

Často slyšíte, že máte publikovat pouze kvalitní obsah. Existují však desítky důvodů, proč byste měli chtít vylepšit svůj stávající obsah. Váš produkt nebo služba se mohli změnit, máte nové konkurenty, změnilo se vaše cílové publikum nebo Google přišel s nějakou novinkou. Zastaralý obsah také není pro čtenáře příliš důvěryhodný, takže je dobré jej aktualizovat.

Je tu také případ evergreen obsahu. Pokud máte hodně evergreenového obsahu – článků, které považujete za základní kameny svého webu, tak se chcete ujistit, že zůstanou v perfektním stavu. Váš základní obsah by měl být vždy co nejlepší, proto byste na něm měli pravidelně pracovat. Aktualizace a přepisování takového obsahu může být docela náročný úkol, ale je nezbytný pro kvalitní SEO.

V tomto článku si ukážeme plugin, pomocí kterého můžete ve WordPress snadno přepsat a znovu publikovat obsah.

Snadné přepisování obsahu ve WordPress

Jakmile najdete příspěvek nebo stránku, který potřebuje aktualizaci nebo přepsání, musíte začít plánovat jeho aktualizaci. Přečtěte si příspěvek a pokuste se určit, kolik času aktualizace zabere. Potřebujete přepracovat pár vět? Žádný problém, to můžete zařadit, až budete mít čas. Přepsat jeho velkou část nebo předělat nějaký výzkum? To bude trvat déle, a proto je třeba to naplánovat dopředu a s tím vám pomůže plugin Yoast Duplicate Post.

Složitější přepisování obsahu bylo ve WordPressu vždy docela obtížné. Jste vázáni způsobem, jakým je WordPress postaven. Můžete totiž mít jen jednu verzi příspěvku nebo stránky. Po zveřejnění příspěvku jej nemůžete jednoduše aktualizovat, aniž by se vaše změny objevily na front-endu, kdykoli příspěvek uložíte.

Plugin Yoast Duplicate Post přidává do WordPress možnost vytvořit si jednoduše pracovní verzi příspěvku nebo stránky a v klidu na ní pracovat.

Instalace a nastavení pluginu Yoast Duplicate Post

Plugin Yoast Duplicate Post je k dispozici zdarma. Nachází se v oficiálním katalogu pluginů a lze jej nainstalovat přímo z WordPress administrace.

Yoast Duplicate Post plugin

Po instalaci a aktivaci nemusíte plugin nikterak nastavovat a hned můžete začít pracovat.

Nicméně Yoast Duplicate Post také obsahuje nastavení, které najdete v sekci Nastavení → Duplicate post, a protože je přeložen do češtiny i slovenštiny, tak je nastavení přehledné a snadno srozumitelné. Plugin podporuje republikaci příspěvků, stránken, vlastních typů příspěvků atd. Vše si jde případně povolit/zakázat v nastavení.

Přepsání a opakovaná publikace příspěvku

Tento proces lze s pluginem Yoast Duplicate Post provést dvěma způsoby. Můžete otevřít příspěvek, který chcete upravit, najet myší na nabídku Duplikovat příspěvek v horním panelu nástrojů a vybrat možnost Přepsat a znovu publikovat.

Přepsání příspěvku

Druhý způsob je otevřít příspěvek a kliknout na odkaz Rewrite & Republish.

Přepsání příspěvku Gutenberg

Když kliknete na vytvoření nové verze příspěvku, plugin vytvoří jeho kopii, zatímco původní verze příspěvku zůstane nedotknutá a vy můžete začít pracovat.

Jakmile máte vše hotové, stačí kliknout na tlačítko Republish. Příspěvek se publikuje a nahradí původní obsah. Zároveň plugin smaže starý koncept a zajistí, abyste jej omylem nezveřejnili.

Opakované publikování přepsaného obsahu ve WordPress

Jednou z nejlepších funkcí je možnost naplánovat přepsání a opětovnou publikaci obsahu. Můžete tak dokončit aktualizaci předem a změny zveřejnit online až ve chvíli, kdy je potřebujete.

Využívá se k tomu standardní WordPress funkce plánování publikace obsahu. Stačí nastavit datum republikace a máte hotovo.

Naplánování aktualizace příspěvku

Plugin Yoast Duplicate Post umožňuje také kopírovat příspěvek nebo stránku s veškerým nastavením, což se může hodit pro zjednodušení tvorby obsahu. Návod najdete v článku Jak vytvořit kopii stránky nebo příspěvku ve WordPress.

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

2 názory na “Jak přepsat a znovu publikovat příspěvek ve WordPress”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru