WordPress návody

Jak vytvořit kopii stránky nebo příspěvku ve WordPress

Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Existuje několik důvodů, proč chtít vytvořit kopii stránky nebo příspěvku ve WordPress. Jeden z běžných důvodů může být poskytnutí klientovi jednoduchého způsobu jak získat předdefinovaný obsah/strukturu stránky nebo příspěvku. On pak už může jen obsah upravit a publikovat a nemusí nic víc řešit.

Jak už je ve WordPress zvykem je k tomuto účelu plugin. Jmenuje se Duplicate Post. Plugin je k dispozici v oficiálním repozitáři, takže jej můžete nainstalovat přímo z WordPress administrace. Plugin není třeba nikterak nastavovat.

Duplicate Post

Duplicate Post

Jak klonovat stránku nebo příspěvek ve WordPress

S pluginem Duplicate Post máte dvě možnosti jak udělat kopii stránky nebo příspěvku.

Buď můžete jít do detailu příspěvku/stránky v administraci a v boxu Publikovat kliknout na odkaz Kopírovat jako koncept. Po kliknutí na odkaz se rovnou otevře duplikovaný příspěvek, který můžete upravit a publikovat.

Kopírovat jako koncept

Kopírovat jako koncept

Druhou možností je jít do přehledu všech stránek nebo příspěvků a najet myší na řádek příspěvku nebo stránky co chcete duplikovat. V menu co se zobrazí bude i odkaz Klonovat. Po kliknutí na odkaz se vytvoří kopie příspěvku nebo stránky, která bude označena jako koncept. Tentokrát nebudete přesměrováni do detailu.

Klonovat v přehledu

Klonovat v přehledu

Nastavení pluginu Duplicate Post

Ačkoliv to není nutné doporučuji se podívat i do nastavení pluginu Duplicate Post. Najdete ho v Nastavení -> Duplikování a jsou zde zajímavé možnosti.

Můžete si zde například nastavit zda:

 • Kopírovat i čas publikování
 • Kopírovat i stav příspěvku/stránky
 • Kopírovat stručný výpis
 • Kopírovat přílohy
 • Nekopírovat vybrané taxonomie
 • Nastavit uživatelské role, které mohou kopírování použít
 • Nastavit přefix/příponu pro název duplikovaného obsahu

a mnohé další…

Funguje i s vlastními typy obsahu

Plugin by měl fungovat i s vlastními typy obsahu, což je velké plus co do variability využití. Existuje totiž spoustu pluginů nebo šablon, které si právě vlastní typy obsahu vytvářejí. Ať už se jedná například o položky portfolia, reference nebo produkty.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

7 komentářů

 • Zdravím, přes nástroje export / import jsem si nakopírovala stránky (pages) z jednoho do druhého WP.
  Web s importovanými stránkymi sice běží, ale když v adminu kliknu na záložku pages, tak mi admin spadne. Dám-li ESC, tak zase naběhnou, dostanu se do jakékoli záložky, jen ne do pages. Napadá vás řešení? Děkuji.

 • 🙂
  Stránka reality.damy.cz nefunguje

  Web reality.damy.cz momentálně tento požadavek nemůže zpracovat.
  HTTP ERROR 500

 • Děkuju za tip Tomáši. Sice se mi v editaci stránky neukazuje „Kopírovat jako koncept“, ale v přehledech stránek je na konci každé nabídky „Duplikovat“. Odsud se mi to navíc dělá líp.
  V nastavení pluginu jsem si vybral „Otevřít duplikát pro úpravu“, hned se mi nová stránka otevře a můžu na ní pracovat. Super. Ještě jednou díky.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!