WordPress návody

Jak vytvořit kopii stránky nebo příspěvku ve WordPress

Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Existuje několik důvodů, proč chtít vytvořit kopii stránky nebo příspěvku ve WordPress. Jeden z běžných důvodů může být poskytnutí klientovi jednoduchého způsobu jak získat předdefinovaný obsah/strukturu stránky nebo příspěvku. On pak už může jen obsah upravit a publikovat a nemusí nic víc řešit.

Jak už je ve WordPress zvykem je k tomuto účelu plugin. Jmenuje se Duplicate Post. Plugin je k dispozici v oficiálním repozitáři, takže jej můžete nainstalovat přímo z WordPress administrace. Plugin není třeba nikterak nastavovat.

Duplicate Post

Duplicate Post

Jak klonovat stránku nebo příspěvek ve WordPress

S pluginem Duplicate Post máte dvě možnosti jak udělat kopii stránky nebo příspěvku.

Buď můžete jít do detailu příspěvku/stránky v administraci a v boxu Publikovat kliknout na odkaz Kopírovat jako koncept. Po kliknutí na odkaz se rovnou otevře duplikovaný příspěvek, který můžete upravit a publikovat.

Kopírovat jako koncept

Kopírovat jako koncept

Druhou možností je jít do přehledu všech stránek nebo příspěvků a najet myší na řádek příspěvku nebo stránky co chcete duplikovat. V menu co se zobrazí bude i odkaz Klonovat. Po kliknutí na odkaz se vytvoří kopie příspěvku nebo stránky, která bude označena jako koncept. Tentokrát nebudete přesměrováni do detailu.

Klonovat v přehledu

Klonovat v přehledu

Nastavení pluginu Duplicate Post

Ačkoliv to není nutné doporučuji se podívat i do nastavení pluginu Duplicate Post. Najdete ho v Nastavení -> Duplikování a jsou zde zajímavé možnosti.

Můžete si zde například nastavit zda:

  • Kopírovat i čas publikování
  • Kopírovat i stav příspěvku/stránky
  • Kopírovat stručný výpis
  • Kopírovat přílohy
  • Nekopírovat vybrané taxonomie
  • Nastavit uživatelské role, které mohou kopírování použít
  • Nastavit přefix/příponu pro název duplikovaného obsahu

a mnohé další…

Funguje i s vlastními typy obsahu

Plugin by měl fungovat i s vlastními typy obsahu, což je velké plus co do variability využití. Existuje totiž spoustu pluginů nebo šablon, které si právě vlastní typy obsahu vytvářejí. Ať už se jedná například o položky portfolia, reference nebo produkty.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

6 komentářů

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 5 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.