WordPress návody

Jak ve WordPress opravit chybu syntaxe

Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Chyba syntaxe v systému WordPress je chybné zapsání syntaxe (pravidel pro napsání) kódu, který se používá při tvorbě a úpravách šablony a pluginů. Tyto chyby mohou způsobit, že se stránky nezobrazí správně, nebo se dokonce vůbec nezobrazí, a mohou také způsobit problémy s funkčností a bezpečností webu. Je důležité opravovat tyto chyby, aby bylo zajištěno správné fungování a zabezpečení webu.

K chybě syntaxe obvykle dochází, když se snažíte do WordPressu přidat vlastní funkce a omylem jste něco přehlédli nebo někde část kódu chybí. Výsledkem je chyba parsování PHP a zobrazí se oznámení o chybě, jako např:

Parse error- syntax error, unexpected $end in /public_html/site1/wp-content/themes/moje-sablona/functions.php on line 123

V chybové zprávě je vždy uvedeno, co se v kódu neočekávaně objevilo, a místo, kde se chyba vyskytla (včetně řádku).

V našem příkladu je chyba v šabloně moje-sablona v souboru functions.php an řádku 123.

Jak opravit chybu syntaxe

Chyby syntaxe ve WordPress mohou být opraveny několika způsoby:

  1. Editace kódu: Můžete najít a opravit chybu v kódu ručně, pomocí textového editoru.
  2. Záloha a obnova: Pokud jste před nedávnem provedli změny v kódu a stránka se po nich nedá otevřít, můžete se vrátit k předchozí verzi pomocí zálohy a obnovení ze zálohy.
  3. Kontrola syntaxe: Existují nástroje, které vám umožní zkontrolovat syntaxi kódu a najít v ní chyby.
  4. Aktualizace problematického prvku: Pokud jste si jisti, že chyba v kódu je v šabloně nebo pluginu, můžete stáhnout aktuální verzi od vývojáře a přepsat špatný kód správným.
  5. Technická podpora: Pokud nemáte zkušenosti s opravou chyb syntaxe, můžete požádat o pomoc technickou podporu WordPress nebo odborníka na vývoj webových stránek.

Je důležité si uvědomit, že oprava chyb syntaxe v kódu může mít vliv na funkčnost webu, proto vždy doporučujeme provést zálohu před provedením jakýchkoliv změn.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!