WordPress návody

Jak vytvořit stránku s výpisem všech příspěvků

jak vytvořit blog
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Součástí nastavení webu na WordPressu velmi často bývá stránka s výpisem všech příspěvků. Tato stránka se nejčastěji jmenuje Blog, ale často ji najdeme i pod názvem Novinky nebo Aktuality. V závislosti na použité šabloně existují dvě možnosti jak stránku vytvořit, buď využít Šablony stránky nebo Nastavení zobrazování webu, které již WordPress sám o sobě obsahuje.

Nejprve vytvořte novou stránku a pojmenujte ji. Novou stránku vytvoříte tak, že v levém menu vyberete položku Stránky -> Vytvořit stránku.

Zatímco vytváříte tuto stránku, podívejte se zda v boxu Vlastnosti stránky není šablona Blog (nebo něco podobného). Pokud ano, vyberte tuto možnost a stránku publikujte. Mezi šablony, které mají toto nastavení patří například i šablony z našeho obchodu.

Vlastnosti stránky

Vlastnosti stránky

Jestliže zde nic takového není stránku publikujte a běžte do Nastavení -> Zobrazení.

U první položky Na úvodní stránce zobrazit vyberte Statickou stránku. Aktivují se možnosti níže a u seznamu Stránka příspěvků: vyberte vámi vytvořenou stránku. Nakonec klikněte na tlačítko Uložit změny.

Nastavení zobrazování webu - blog

Nastavení zobrazování webu – blog

A to je vše, nyní stačí vložit stránku do menu a začít psát příspěvky.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

5 komentářů

  • Řekl bych, že druhá popsaná možnost je nesmysl. Nejenom, že se mi neobjevily žádné další možnosti u rozbalovacího menu pro statickou stránku s příspěvky, ale navíc tím způsobím, že budu mít ÚVODNÍ stránku jako stránku s příspěvky. Co když ale chci mít úvodní stránku jako statickou STRÁNKU s mým vlastním obsahem, ale někde v menu chci mít odkaz na stránku, kde jsou stránkované příspěvky a ne jen možnost jako v archivu rozdělené po měsících…?

  • Ahoj, pokud vytvořím rubriku blog a do ní budu dávat všechny články, budu na tom stejně nebo má funkce „stránka s příspěvky“ oproti tomu nějaké výhody?

    • Ahoj,

      jde jen o to, že si umístíš archiv příspěvků na vybranou podstránku.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!