jak vytvořit blog

Jak vytvořit stránku s výpisem všech příspěvků

Součástí nastavení webu na WordPressu velmi často bývá stránka s výpisem všech příspěvků. Tato stránka se nejčastěji jmenuje Blog, ale často ji najdeme i pod názvem Novinky nebo Aktuality. V závislosti na použité šabloně existují dvě možnosti jak stránku vytvořit, buď využít Šablony stránky nebo Nastavení zobrazování webu, které již WordPress sám o sobě obsahuje.

Nejprve vytvořte novou stránku a pojmenujte ji. Novou stránku vytvoříte tak, že v levém menu vyberete položku Stránky -> Vytvořit stránku.

Zatímco vytváříte tuto stránku, podívejte se zda v boxu Vlastnosti stránky není šablona Blog (nebo něco podobného). Pokud ano, vyberte tuto možnost a stránku publikujte. Mezi šablony, které mají toto nastavení patří například i šablony z našeho obchodu.

Vlastnosti stránky
Vlastnosti stránky

Jestliže zde nic takového není stránku publikujte a běžte do Nastavení -> Zobrazení.

U první položky Na úvodní stránce zobrazit vyberte Statickou stránku. Aktivují se možnosti níže a u seznamu Stránka příspěvků: vyberte vámi vytvořenou stránku. Nakonec klikněte na tlačítko Uložit změny.

Nastavení zobrazování webu - blog
Nastavení zobrazování webu – blog

A to je vše, nyní stačí vložit stránku do menu a začít psát příspěvky.

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

5 názorů na “Jak vytvořit stránku s výpisem všech příspěvků”

  1. Řekl bych, že druhá popsaná možnost je nesmysl. Nejenom, že se mi neobjevily žádné další možnosti u rozbalovacího menu pro statickou stránku s příspěvky, ale navíc tím způsobím, že budu mít ÚVODNÍ stránku jako stránku s příspěvky. Co když ale chci mít úvodní stránku jako statickou STRÁNKU s mým vlastním obsahem, ale někde v menu chci mít odkaz na stránku, kde jsou stránkované příspěvky a ne jen možnost jako v archivu rozdělené po měsících…?

  2. Ahoj, pokud vytvořím rubriku blog a do ní budu dávat všechny články, budu na tom stejně nebo má funkce “stránka s příspěvky” oproti tomu nějaké výhody?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru