WordPress návody

Jak znovu vytvořit náhledové obrázky

obrázky
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Nedávno jsme v článku Co se stane při změně WordPress šablony? zmínili, že při změně šablony je třeba nechat znovu vygenerovat náhledové obrázky, aby se obsah zobrazoval správně.

Když nahrajete obrázek do WordPress, tak z něj automaticky vytvoří různě velké náhledové obrázky. Většina šablon, pak této funkce využívá a přidává další velikosti. Problém však nastane, když změníte šablonu. Obrázky se pak mohou zobrazovat deformované, rozmazané a tak. Oprava je vcelku jednoduchá, stačí nechat znovu vygenerovat tyto náhledové obrázky.

K tomu účelu existuje několik pluginů, v návodu budeme pokračovat s pluginem Regenerate Thumbnails.

Plugin se nachází ve WordPress repozitáři a je možné jej nainstalovat přímo z WordPress administrace.

Po jeho aktivaci běžte do Nástroje -> Regen. Thumbnails. Najdete zde jedno tlačítko Znovu vygenerovat náhledové obrázky. Když na něj kliknete spustí se celý proces.

Regenerate Thumbnails

Regenerate Thumbnails

O stavu budete detailně informováni. Jakmile proces doběhne, můžete zkontrolovat, zda se obsah již zobrazuje dobře.

Pokud budete chtít můžete jít také do sekce Média a nechat přegenerovat obrázky jednotlivě. Uděláte to tak, že myší najedete na řádek obrázku a kliknete na odkaz Regenerate Thumbnails.

Přegenerování obrázku

Přegenerování obrázku

Přegenerování náhledových obrázků nikterak neovlivní původní nahraný obrázek. Pouze to vytvoří jeho další kopie v závislosti na definovaných velikostech. Také to nesmaže předchozí vygenerované obrázky. Pokud to budete chtít udělat, budete muset použít jiný plugin a hlavně si udělat jejich zálohu.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

1 komentář

  • Je nějaký způsob jak zakázat některé velikosti co si generuje právě šablona? A následně automaticky vymazat tyto velikosti u starších obrázků, bez zásahu do ostatních náhledů? Díky

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!