odkaz

Jak vytvořit nofollow odkaz ve WordPressu

Zatímco WordPress v základu nabízí možnost otevřít odkaz v novém okně, tak zde chybí možnost označit odkaz rel=”nofollow”.

Označení „nofollow“ představuje způsob, jak mohou správci webu dát vyhledávačům pokyn „Nesledovat odkazy na této stránce“ či „Nesledovat tento konkrétní odkaz“.

Tento atribut se doporučuje používat u odkazů na nedůvěryhodný obsah nebo pro placené odkazy. Případně lze s ním stanovit prioritu procházení, kdy není třeba, aby robot vyhledávače sledoval odkazy na stránku sloužící například pro přihlášení či registraci.

Proč přidat atribut rel=”nofollow” u externích odkazů?

Bavíme-li se o SEO, tak pokaždé, když odkážete na stránku (nezáleží jestli na vašem webu nebo na cizím) tak předáváte SEO body dané stránce. Z toho důvodu většina SEO expertů radí odkazovat na starší příspěvky.

Pokud tedy píšete příspěvek, který obsahuje jak interní tak i externí odkazy a chcete aby co nejvíce SEO bodů dostala vaše stránka tak, přidáte nofollow atribut k externímu odkazu.

Odkaz s nofollow atributem vypadá takto:

Vzorový Odkaz

Pro přidání rel=”nofollow” k odkazu musíte přepnout vizuální editor do HTML, najít zde odkaz a na konec první špičaté závorky přidat rel=”nofollow”.

Přidání atribut rel=”nofollow” pomocí pluginu

Jestliže vám přijde ruční přidávání nofollow atributu k odkazu těžké nebo zdlouhavé, můžete k tomu využít i plugin.

Nainstalujte a aktivujte plugin Rel Nofollow Checkbox.  U pluginu není třeba žádné další nastavení a ihned po aktivaci je plně funkční.

Pro vyzkoušení můžete zkusit vytvořit libovolný odkaz ve vizuálním editoru. Nyní zde v okně pro přidání odkazu najdete i nové zaškrtávací políčko s textem rel=”nofollow”.

Nofollow pomocí pluginu
Nofollow pomocí pluginu

Většina blogerů zaškrtává u odkazů na externí stránky možnost Otevřít odkaz v novém okně/záložce, když budete chtít můžete u něj nyní nastavit jednoduše i atribut rel=”nofollow”.

 

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru