Co je to pole a kde se ve WordPress používá?

V programovacím jazyku je pole speciální typ proměnné, která drží více než jednu hodnotu pod jedním názvem. Tyto hodnoty je možné vyvolat pomocí indexového čísla nebo textového klíče.

WordPress je napsán v programovacím jazyku PHP, a proto se s polem při práci s WordPress setkáte poměrně často. Je využíván jak v šablonách tak i pluginech. V PHP se pole vytváří pomocí funkce array().

Hodně polí je využito ve smyčce s určitou sadou dat a provádí určitý druh operace pro každou hodnotu. Například, pokud máte tři druhy ovoce, můžete každé skladovat odlišně jako rozdílnou proměnou.

$ovoce1 = "jablko";
$ovoce2 = "pomeranc";
$ovoce3 = "banan";

Tento způsob zápisu je však velmi zdlouhavý a někdy se pro uložení používá právě pole.

$ovoce = array("jablko", "pomeranc", "banan");

Nyní můžete udělat s polem a jeho daty různé operace. Například count() zjistí, kolik elementů je v poli. $ovoce[2] se bude rovnat ‘banan’ (pole vždy začáná na 0).

Příklad z WordPress:

Proměnná $args je pole, ve kterém je uloženo velké množství argumentů. Ty jsou poté předány do funkce wp_list_categories.

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

2 názory na “Co je to pole a kde se ve WordPress používá?”

  1. Josef Juřík

    Zdravím Tome. Dáváš tu dobré informace, co se týká WP. Super a díky za ně. Já bych měl, ale malinko odlišný dotaz. Zajímá mě, jestli je možno, když vytvářím stránky, teda hlavní (úvodní) menu, tak jestli jde nějakým způsobem udělat, abych mohl to hlavní menu na různých stránkách malinko poupravit, resp.pozměnit. Tzn, aby nebylo to stejné menu na všech stránkách a podstránkách, abych mohl některé rubriky (položky) v menu pozměnit, nahradit jinými rubriky. Menu by v podstatě bylo stejný, jen na některých stránkách by bylo malinko pozměněno. Jde to nějak? Je na to nějaký plugin nebo šablona, která toto umožňuje? A ještě jeden dotaz, je nějaký plugin nebo šablona, která umožňuje dvojjazyčnost stránek, ale tak, aby bylo možno ikonky s označením Cz a Eng umístit nad menu, např.vpravo nahoru do rohu. Tyto dva dotazy mě zajímají, dosud jsem na ně odpověď nikde nenašel, proto se ptám. Díky. Pepan.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru