WordPress návody

Jak umožnit WordPress uživateli nahrání vlastního profilového obrázku

profilový obrázek
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Chcete přidat WordPress uživatelům možnost si přes vlastní nastavení profilu nahrát profilový obrázek? V tomto návodu si ukážeme jak na to.

Budeme k tomu potřebovat plugin User Profile Picture. Plugin se nachází v oficiálním katalogu pluginů a je možné jej nainstalovat přímo z WordPress administrace.

User profile picture

Aby si uživatel mohl nahrát svůj profilový obrázek do WordPress, musí mít natavenou uživatelskou roli, která to umožňuje. Obvykle je to role autor a vyšší. Alternativně lze upravit výchozí role nebo si vytvořit vlastní, kde tyto práva povolíte.

Nastavení profilového obrázku přes tento plugin je nadřazené použití Gravataru, který WordPress ve výchozím nastavení podporuje.

Po instalaci a aktivaci pluginu User Profile Picture se do sekce Uživatelé → Profil přidá nová možnost Profilový obrázek.

Nastavení uživatele

Pro jeho nastavení stačí kliknout na obrázek a otevře se správce médií, kde si uživatel může vybrat z knihovny nebo si obrázek nahrát.

Knihovna médií

Nakonec stačí jen uložit a profilový obrázek je nastaven.

V případě, že se chcete vrátit ke Gravataru nebo profilový obrázek odstranit, dělá se to přes ikonu popelnice v pravém horním rohu náhledu.

Odstranění náhledového obrázku

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!