WordPress obecně

WordPress 4.2 beta uvolněna ke stažení

Emoji
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

WordPress 4.2 beta byla dnes v noci uvolněna ke stažení. Celkem pro uživatele přináší čtyři významné úpravy. Pojďme si je projít.

Velké změny se dočkala funkce Kliknout a publikovat, kterou najdete v nástrojích. Záměrem vývojářů bylo učinit její ovládání více intuitivnější a vylepšit použitelnost v mobilních zařízeních. Jak se bude nově s tímto nástrojem pracovat si můžete prohlédnout v tomto videu.

Další větší změnou je úprava sekce Přizpůsobení, do které byla přidána možnost změny šablony. Takže se již nebudete muset neustále vracet do administrace WordPressu.

Změna šablony v Přizpůsobení

Změna šablony v Přizpůsobení

Třetí velkou změnou je úprava instalace pluginů. Nyní při instalaci nového pluginu již nebudete přesměrování na novou stránku, ale vše se bude odehrávat ve výběrovém okně.

Instalace pluginu

Instalace pluginu

Nainstalovaný plugin

Nainstalovaný plugin

Poslední změnou, která se dotkne uživatelů je podpora Emodži ikon.

Emodži nebo Emoji jsou ideogramy nebo smajlíky používané v japonských elektronických zprávách a na webových stránkách, jejichž používání se rozšiřuje mimo Japonsko.

 

emoji

emoji

WordPress 4.2 beta si můžete stáhnout zde.

Pokud si myslíte, že jste našli bug, můžete ho vložit do Alpha/Beta sekce na fóru, případně můžete také vyplnit formulář.

Přejeme příjemné testování!

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!