WordPress 6.5 “Regina”

WordPress 6.5 “Regina”

Přivítejte WordPress 6.5 „Regina“, inspirovaný dynamickou všestranností renomované jazzové houslistky Reginy Carterové. Oceněná umělkyně a vyprávěčka, známá překračováním žánrů, si díky technickým základům v klasické hudbě a hlubokému porozumění jazzu vydobyla pověst odvážného překročení možností houslí.

Nechte se překvapit úžasnými zvraty a jemnými obraty Reginina žánrově měnícího se zvuku, jak prozkoumáváte vše, co 6.5 nabízí.

Tato nejnovější verze WordPressu klade větší důraz na detaily. Najdete zde nové způsoby správy typografie vašeho webu, rozsáhlejší revize dostupné na více místech a kolekci aktualizací Site Editoru společně s vylepšeným výkonem, který vám pomůže vykonávat práci hladčeji a rychleji.

„Regina“ také označuje představení některých průlomových nástrojů pro vývojáře, které začnou transformovat způsob, jakým se používají a rozšiřují bloky. Interactivity API otevírá svět kreativních možností front-endu, zatímco Block Bindings API umožňuje dynamické spojení mezi bloky a daty.

Co je nového ve WordPress 6.5?

Pojďme se blíže podívat na jednotlivé změny ve WordPress 6.5.

Přidávání a správa písem na webu

Nová knihovna písem vám dává kontrolu nad zásadní součástí designu vašich stránek – typografií – bez kódování nebo dalších kroků. Bez námahy můžete instalovat, odebírat a aktivovat lokální písma a písma Google na celém webu. Možnost zahrnout vlastní typografické kolekce dává tvůrcům stránek a vydavatelům více možností stylování obsahu.

Přidávání a správa písem na webu

Lepší revize – včetně revizí šablon a částí šablon

Pracujte na tvůrčích projektech s ucelenějším přehledem o tom, co už bylo uděláno – a o co se můžete opřít. Získejte podrobnosti, jako jsou časová razítka, rychlá shrnutí a stránkovaný seznam všech revizí. Zobrazte revize ze sady Style Book a zjistěte, jak změny ovlivňují jednotlivé bloky. Revize jsou nyní k dispozici také pro šablony a části šablon.

Lepší revize - včetně revizí šablon a částí šablon

Hrajte si s vylepšenými nástroji pro pozadí a stíny

  • Ovládejte velikost, opakování a možnosti ústředního bodu pro obrázky na pozadí v bloku skupiny.
  • Nastavte poměry stran pro obrázky bloku Cover a snadno přidejte barevné přeryvy, které automaticky získají barvu z vybraného obrázku.
  • Přidejte podporu box shadow k více typům bloků a vytvořte rozvržení s vizuální hloubkou nebo vneste do svého návrhu trochu osobitosti.

Hrajte si s vylepšenými nástroji pro pozadí a stíny

Objevte nové pohledy na data

Každá část vašeho webu je vybavena knihovnou informací a dat – nyní můžete rychle najít to, co potřebujete, a uspořádat si to, jak chcete. Zobrazení dat pro stránky, šablony, vzory a části šablon vám umožní zobrazit data v tabulkovém nebo mřížkovém zobrazení s možností přepínání polí a provádění hromadných změn.

Objevte nové pohledy na data

Plynulejší přetahování

Při přesouvání položek pocítíte rozdíl díky užitečným vizuálním pokynům, například přemístění položky v seznamu nebo bezdotykové přetahování na libovolné místo.

Plynulejší přetahování

Vylepšené ovládání odkazů

Vytvářejte a spravujte odkazy snadno díky intuitivnějšímu prostředí pro vytváření odkazů, například díky zjednodušenému uživatelskému rozhraní a zkratce pro kopírování odkazů.

Vylepšené ovládání odkazů

Novinky pro vývojáře ve verzi 6.5

Přenos interakcí do bloků pomocí rozhraní Interactivity API
Rozhraní Interactivity API nabízí vývojářům standardizovanou metodu pro vytváření interaktivních front-endových zážitků pomocí bloků. Zjednodušuje tento proces a snižuje závislost na externích nástrojích při zachování optimálního výkonu. Pomocí něj můžete vytvářet nepřehlédnutelné uživatelské prvky, jako je okamžité načítání výsledků vyhledávání nebo umožnit návštěvníkům interagovat s obsahem v reálném čase.

Připojení bloků k vlastním polím nebo jinému dynamickému obsahu
Propojte atributy základních bloků s vlastními poli a používejte hodnoty vlastních polí bez vytváření vlastních bloků. Díky rozhraní API Block Bindings mohou vývojáři tuto možnost dále rozšířit a propojit bloky s jakýmkoli dynamickým obsahem – dokonce i mimo vlastní pole. Pokud jsou data uložena jinde, snadno nasměrujte bloky na tento nový zdroj pomocí pouhých několika řádků kódu.

Přidání nástrojů vzhledu do klasických šablon
Designéři a tvůrci používající klasické šablony mají přístup k vylepšenému designu. Zapněte si podporu mezer, rámečků, typografie a možností barev, a to i bez použití souboru theme.json. Po povolení podpory budou další nástroje automaticky přidávány, jakmile budou k dispozici.

Prozkoumejte možnosti vylepšení pluginu
Nyní je k dispozici jednodušší způsob správy závislostí pluginů. Autoři pluginů mohou do nového parametru hlavičky Requires Plugins zadat čárkou oddělený seznam požadovaných pluginů a zobrazit uživatelům nejprve odkazy na instalaci a aktivaci těchto pluginů.

Od rychlého k rychlejšímu: Vylepšení výkonu

Tato verze obsahuje více než 110 výkonnostních aktualizací, které vedou k působivému zvýšení rychlosti a efektivity v Editoru příspěvků a Editoru stránek. Načítání je více než dvakrát rychlejší než ve verzi 6.4 a rychlost zpracování vstupů je až pětkrát vyšší než v předchozí verzi.

U přeložených webů došlo v této verzi díky technologii Performant Translations ke zlepšení doby načítání až o 25 %. Mezi další výkonnostní novinky patří podpora obrázků AVIF a vylepšení registrace variant bloků pomocí zpětných volání.

Tradice inkluze

Tato verze obsahuje více než 65 vylepšení přístupnosti celé platformy. Obsahuje důležitou opravu, která odblokovává přístup k podnabídkám správce pro uživatele čteček obrazovky a další uživatele, kteří se pohybují pomocí klávesnice. Tato verze také přidává opravy barevného kontrastu ve stavech fokusu administrátora, umístění prvků a fokusu kurzoru a mnoho dalších, které pomáhají zlepšit práci se systémem WordPress pro všechny.

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru