ano ne

65 důvodů proč je dobré používat WordPress

WordPress je charakterizován jako blogová platforma. WordPress je otevřený a svobodný software, který je dostupný zdarma. Můžete na něm postavit například firemní stránky, e-shop, osobní stránky nebo i diskuzní fórum. WordPress rozhodně není určen pouze pro amatéry a jejich projekty, ale existuje celá řada velkých projektů, které používají právě WordPress.

Stále ještě je velké množství profesionálů, kteří raději zvolí “své” řešení, než aby na velké projekty využili WordPress. Proto doporučuji všem, kteří zatím WordPress nevyzkoušeli a mají předsudky, aby mu dali šanci a zvážili i to, že v současné době je více než 24% Internetu tvořeno na WordPressu.

Existuje velké množství důvodů proč právě WordPress, v tomto článku jsme jich dali dohromady 65. Tyto důvody by vás měli přesvědčit k tomu, abyste dali WordPressu šanci a použili jej pro svůj další projekt.

 1. Svobodný a otevřený software – WordPress, jakožto samotný redakční systém, je zdarma. Můžete jej stáhnout, nainstalovat a upravovat jak jen chcete. Také vzhled si můžete uzpůsobit svým potřebám.
 2. Jednoduchý na používání – milióny uživatelů pracují s WordPressem, práce v administraci je intuitivní a jednoduchá i pro začátečníky.
 3. Rozšířitelný šablonami – WordPress umožňuje uživateli změnu vzhledu webu pomocí šablon, z kterých jsou tisíce zdarma. Stačí si jen vybrat. U nás v obchodě jich také pár najdete.
 4. Rozšířitelný pluginy – jedna z největších výhod je bezesporu rozšířitelnost pluginy. Díky nim je WordPress extrémně flexibilní. Vybírat můžete z tisíců pluginů zdarma nebo za poplatek.
 5. Přátelský k vyhledávačům – WordPress byl navržen tak, aby vytvářel sémantický výstup. Díky tomu je optimalizace webu založeném na WordPressu snadná.
 6. Jednoduchý na správu – WordPress obsahuje zabudované aktualizace, takže můžete své šablony a pluginy udržovat stále aktuální bez nutnosti práce se soubory a FTP.
 7. Bezpečný – WordPress byl navržen s důrazem na bezpečnost. Z toho důvodu je považován za bezpečnou platformu pro tvorbu a běh webové stránky.
 8. WordPress pracuje s různými typy médii – WordPress je platforma, která umožňuje práci s různými druhy médii. Patří mezi ně video, obrázky nebo zvukové soubory.
 9. Výkonný ihned po instalaci – jakmile WordPress nainstalujete, jste plně připraveni. Pokud nechcete nemusíte hledat žádné další rozšíření.
 10. Flexibilní – jako platforma je WordPress extrémně flexibilní a univerzální. Můžete jej použít od osobního blogu až po firemní eshop.
 11. Upravitelný – protože je WordPress možné doplnit o šablony a pluginy, tak si svou stránku můžete udělat zcela podle vašeho přání.
 12. Podpora – WordPress jakožto nejrozšířenější CMS používá velké množství profesionálů, kteří ochotně v diskuzních fórech poradí.
 13. Použitelný na mobilních zařízeních – pokud v současné  době nemáte responzivní web, tak jste “out”. WordPress je navržen tak, že podporuje šablony, které jsou plně responzivní.
 14. Integrace – WordPress je velmi jednoduché propojit s dalšími platformami, díky kterým váš business poroste.
 15. Jednoduchý k učení – je lehké se naučit pracovat s WordPressem. Orientaci v administraci a tvorbu obsahu bez problému zvládne i začátečník.
 16. Více než jen blog – ačkoliv je WordPress populární především u blogerů, může být použit i na běžný web.
 17. Vytváří komunitu – WordPress pomáhá vytvářet komunitu. Ať už se jedná o komentáře nebo sdílení příspěvků přes sociální sítě, s WordPressem můžete vytvářet svou vlastní komunitu.
 18. Šetří peníze – mimo to, že je zdarma, k WordPressu nepotřebujete specialistu. Pokud budete chtít můžete si stránku zcela vytvořit sami.
 19. Velké množství řešení pro prodej online – existuje velké množství rozšíření, které přetvoří WordPress na digitální obchod.
 20. Stále moderní stránka – kdykoliv chcete provést facelift webu, stačí si pouze vybrat z nových šablon a přehodit šablonu.
 21. Může být použit jako stránka pro registrované členy – pokud plánujete vytvořit stránku, která bude obsahovat sekce přístupné pouze registrovaným členům, můžete to provést s WordPressem.
 22. Naplánované příspěvky – s WordPressem můžete vytvořit příspěvek a nastavit datum jeho publikování. Díky tomu nemusíte být online a přesto na vašem webu bude přibývat nový obsah.
 23. Uživatelské role – ve WordPressu můžete jednoduše přidělovat uživatelské role a tím určovat práva uživatele v administraci. Vybírat můžete například z administrátora, šéfredaktora, editora a dalších.
 24. Reakce klientů – reakce klientů jsou pro business důležité. Ve WordPressu lze pomocí pluginů jednoduše přidat hodnocení klientů na web.
 25. Publikování obsahu na jedno kliknutí – publikování obsahu je velmi jednoduché. Jakmile jste hotoví, stačí kliknout jen na tlačítko Publikovat.
 26. Univerzální platforma – protože administrace vypadá vždy stejně, tak se chová jako univerzální platforma.
 27. WordPress se neustále zlepšuje – navzdory tomu, že vznikl jako blogová platforma, se WordPress neustále vyvíjí a vzniká tak kompletní redakční systém.
 28. Dostupnost – kdekoliv na světě se můžete pomocí telefonu, tabletu nebo PC přihlásit do administrace a spravovat obsah. Nepotřebujete žádný speciální software, stačí pouze internetový prohlížeč.
 29. Rychlá komunikace – nemusíte čekat několik dní, než si správce webu najde čas a obsah upraví. S WordPressem máte stále váš obsah přístupný.
 30. Konzistence – WordPress kód je efektivní a konzistetní. Nepoužívá nadměrné množství HTML kódu.
 31. Lepší organizace času – s WordPressem si můžete velké množství práce naplánovat nebo automatizovat.
 32. Pluginy pro propojení se sociálními sítěmi – na WordPress existuje velké množství pluginů, které nabídnou návštěvníkům sdílení obsahu různými způsoby.
 33. Kreativita vítána – jakožto otevřený software je při práci s WordPressem vítána kreativita a experimenty.
 34. Inspirující – otevřená platforma inspiruje developery a designéry k inovacím a novinkám.
 35. Jednoduchá správa menu – v administraci můžete jednoduše bez znalosti kódu upravovat položky menu.
 36. Příspěvky lze řadit do rubrik – pokud chcete třídit obsah, můžete to udělat za pomocí rubrik a štítků.
 37. Lepší bezpečnost – pokud při instalaci WordPressu využijete profesionály, bude web lépe zabezpečený než tradiční stránky.
 38. Komunikace oběma směry – při moderování komentářů a odpovídáním na dotazy umožňujete návštěvníkům se zapojit do tvorby obsahu na webu.
 39. Zlepšení pozice na trhu – díky WordPressu můžete jednoduše publikovat a aktualizovat obsah webu. Díky tomu navážete kontakt s návštěvníky webu.
 40. Automatické archivy – díky této funkci můžete jednoduše zálohovat, obnovovat a optimalizovat databázi.
 41. Automatická syndikace – syndikace obsahu je ve WordPressu velmi jednoduchá. Kdykoliv potřebujete získat obsah z externích zdrojů, jako je RSS Feed, nebo poslat obsah na další stránky, tak to můžete automaticky udělat s WordPressem.
 42. Publikace obsahu bez nutnosti FTP – s WordPressem můžete vytvářet a aktualizovat obsah bez nutnosti připojení přes FTP.
 43. Moderování diskuze – jakožto správci webu máte možnost kompletního moderování diskuze.
 44. Navýšení funkcionality za nízkou cenu – WordPress obsahuje několik funkcí, které lze upravovat bez nutnosti najmutí profesionála.
 45. Aktualizace zdarma – na rozdíl od programů jako Photoshop je WordPress zdarma a stejně tak jeho aktualizace.
 46. Automatické ukládání – díky funkci automatického ukládání, můžete tvořit obsah beze strachu z jeho ztráty nebo neustálého klikání na tlačítko pro uložení.
 47. Jednoduše čitelný – díky velkému výběru šablon si můžete zvolit takovou, která bude nejlépe vyhovovat vašim čtenářům.
 48. Jednoduchý proces integrace – pro WordPress má většina kvalitních aplikací své pluginy, díky kterým snadno integrujete danou službu.
 49. Přizpůsobení – šablony lze jednoduše upravovat, například jejich barevné schéma nebo logo.
 50. Velká komunita – pokud potřebujete pomoc nebo řešíte problém je zde velká komunita, která poradí s řešením.
 51. Ochrana před spamem a hackery – WordPress je komplexně chráněn před různým druhem spamu nebo hacknutím. Je však nutné tomu jít naproti.
 52. Jednoduchý administrační panel – administrace je jednoduchá, intuitivní. Díky administrační liště pak můžete jednoduše tvořit nebo upravovat obsah.
 53. Milován Googlem – toto je patrně jeden z nepřekonatelných důvodů proč si vybrat WordPress. S SEO pluginy a nativními trvalými odkazy je jednodušší získat dobré hodnocení od Googlu.
 54. Integrace aplikací – do WordPressu můžete velmi snadno vkládat různé aplikace a nástroje jako například Google Mapy, Sound Cloud, Youtube a další.
 55. Přístupný ze všech platforem – WordPress můžete používat na Linux i Windows serverech.
 56. V cloudu – veškerý obsah vaší stránky při použití WordPressu je v cloudu. To znamená, že můžete libovolně měnit zařízení, které používáte ke správě a to bez nutnosti instalace speciálního softwaru.
 57. Kontaktní formuláře – díky pluginů můžete vytvářet vlastní kontaktní formuláře.
 58. Jednoduchý na správu – nebojte se správy WordPressu. Díky velkému množství šablon a pluginů zdarma je to jednoduché.
 59. Používaný milióny – dobrý pro malé, střední i velké firmy, pro každého kdo chce blog nebo e-shop.
 60. Velké množství bezpečnostních pluginů – WordPress lze doplnit bezpečnostními pluginy a tím vylepšit zabezpečení.
 61. Bezpečná hesla – WordPress obsahuje nástroj pro ověření síly hesla. Díky tomu můžete mít u účtů bezpečná hesla, která nejdou snadno prolomit.
 62. SSL – WordPress lze rozšířit o SSL certifikát nebo o HTTPS. Díky tomu lze zajistit, že přenesena data jsou šifrovaná a bezpečná.
 63. Ověřená platforma pro e-komerci – při tvorbě e–shopu si můžete vybrat z několika ověřených řešení, které používají desetitisíce lidí. Patří mezi ně například WooCommerce.
 64. WordPress fórum – pokud hledáte pomoc můžete se vždy obrátit na oficiální fórum, kde najdete velké množství již vyřešených dotazů, nebo zde můžete založit vlastní diskuzi.
 65. Rychlá instalace – instalace WordPressu trvá maximálně 5 minut, z čehož nejdéle trvá zkopírovat obsah na hosting.

Je třeba zdůraznit, že v článku jsme použili jen ty nejdůležitější argumenty. Díky neuvěřitelně velké tvarovatelnosti lze na WordPressu postavit opravdu co jen chcete. Dokonce lze s trochou nadsázky říci, že vás limituje jen vaše představivost.

Zdroj: 65 Reasons Why You Should Use WordPress for Your Next Website

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

3 názory na “65 důvodů proč je dobré používat WordPress”

 1. Zdravim Tomasi. Diky za rady a postrehy na vasi strance.
  Zakladam cestovni kancelar a rad bych zkusil udelat sam stranky prave s wordpressem i kdyz s nim nemam zadnou zkusenost. Myalite, ze to to dobry napad uzit wordpress i pro stranku cestovni kancelare ? Diky Marian

 2. Ahoj,
  Zaujaly mně možnosti systému platformy word press . Připravujeme webové stránky a internetový obchod s touto činností nemáme žádné zkušenosti.
  Potřebujeme poradit někoho v Brně, kdo nám pomůže s vytvořením stránek a
  Naučí nás vkládat tam vlastní obsah. Děkuji za radu. Vašek

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru