Divi šablona a Elegant Themes

Divi 4.16: Pokročilý Gradient Builder

Divi přechody
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Aktualizace Divi  šablony 4.16 přináší vytváření nových přechodů pomocí více barevných zastávek a nové možnosti přechodu. Nástroj Gradient Builder představuje zcela nový typ ovládacího prvku v nástroji Visual Builder a umožňuje navrhovat pokročilé gradienty pomocí více barevných stop a nových možností gradientů.

Jak používat nástroj Gradient Builder

Starý typ ovládání gradientů v Divi byl velmi jednoduchý. Mohli jste si vybrat počáteční barvu gradientu, koncovou barvu gradientu a vybrat si z několika typů přechodů. Nový nástroj umožňuje vytvářet celou řadu nových gradientů pomocí více barevných stop, opakujících se gradientů, nových typů gradientů a nových pozic gradientů.

Nové ovládání je velmi jednoduché a intuitivní. Stačí kliknout do posuvníku gradientu a přidat novou barevnou zarážku. Můžete přidat libovolný počet barev, tažením měnit jejich polohu a kliknutím upravovat jejich barvy. Můžete také kliknout pravým tlačítkem myši na gradient a na jednotlivé barevné zarážky a provádět akce jako “najít a nahradit”, “rozšířit styly”, “odstranit barvy” atd.

Používejte více barevných stop pro vytvoření různých přechodů

Pomocí více barevných stop můžete vytvořit širokou škálu nových gradientů. Můžete přidat libovolný počet barevných zarážek a ovládat jejich polohu v rámci posuvníku gradientu. Pomocí více barev snadno vytvoříte krásná, zářící pozadí, která dříve nebyla možná.

Vytváření zajímavých efektů pomocí opakujících se přechodů

Nový nástroj pro tvorbu gradientů obsahuje také možnost “opakovat gradient”. Díky jemné kontrole nad barvami a jejich pozicemi v rámci posuvníku gradientu můžete pomocí opakujících se gradientů vytvářet opravdu zajímavé efekty.

Prohlédnout si ukázky použití Gradient Builderu

Kombinace přechodů, masek a vzorů pro vytváření nových designů

Divi nyní nabízí působivou škálu možností designu pozadí. Pomocí gradientů, obrázků, masek a vzorů na pozadí můžete vytvářet úžasná rozvržení. Dokonce můžete vrstvit různé gradienty na sebe tak, že je použijete na moduly, sloupce, řádky a sekce. Mezi možnostmi pozadí Divi existuje spousta zajímavých interakcí díky způsobu, jakým se navzájem překrývají.

Stáhněte si zdarma balíček přechodů

Hledáte snadný způsob, jak vylepšit své webové stránky pomocí gradientů? Stáhněte si tento balíček gradientů, který obsahuje všechny gradienty zobrazené ve výše uvedených ukázkách. Tyto gradienty můžete snadno zkopírovat, vložit a použít je na libovolný prvek!

Stáhnout demo

Aktuální sleva

V současné době je sleva 10% na členství Elegant Themes (přístup ke všem jejich produktům, včetně Divi).

Přejít na slevovou nabídku

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!