WordPress kniha - WordCamp 2006

Kapitola 21 – WordCamp 2006

Komunita WordPressu má dlouhou tradici osobního setkávání za účelem zábavy a práce na designu a vývoji. Již v červnu 2004 se přispěvatelé scházeli v San Franciscu, aby se setkávali a pořádali “upgrade party”. (Před dobou aktualizace jedním kliknutím museli uživatelé aktualizovat své stránky individuálně pomocí FTP; přispěvatelé se scházeli, aby pomáhali lidem s aktualizací nebo s migrací z jiných platforem na WordPress.) Dalším krokem byla specializovaná konference o WordPressu.

Matt spolu s Tantekem Çelikem pomáhali organizovat neformální technologickou konferenci BarCamp, sérii otevřených akcí ve stylu workshopu, kde účastníci pomáhali vytvářet program. V červenci 2006 Matt oznámil, že ještě téhož léta uspořádá v San Francisku akci ve stylu BarCampu nazvanou WordCamp. “BarCamp-style” je kódová fráze pro ‘last minute’,” žertoval.

Akce, kterou oznámil bez udání místa konání a harmonogramu, se měla konat 5. srpna. Přihlásilo se více než 500 lidí z celého světa: Donncha přiletěl z Irska a Mark Riley ze Spojeného království. Když WordCamp získal místo konání, byla jím Swedish American Hall, dům na Market Street, který sloužil jako sídlo Švédské společnosti v San Francisku.

Harmonogram WordCampu 2006 odráží zájmy projektu a vášeň jeho přispěvatelů. Mark Riley uspořádal vůbec první seminář o zapojení do komunity WordPressu, který je nyní na WordCampu základní přednáškou. Andy Skelton prezentoval funkci widgetů, na které pracoval pro WordPress.com. Donncha hovořil o WPMU a Mark Jaquith zkoumal WordPress jako CMS, což byla jedna z nejžádanějších sekcí. Proběhly prezentace o blogování a podcastingu a o žurnalistice a zpeněžování.

První WordCamp. (cc licence Scott Beale (Laughing Squid))
První WordCamp. (cc licence Scott Beale (Laughing Squid))

Na WordCampu v San Franciscu v roce 2006 také proběhla Mattova úvodní prezentace “State of the Word”, ve které se zaměřil na zachování jednoduchosti softwaru, zjednodušenou instalaci a uživatelsky přívětivé motivy a stránky správce. Vyzval více lidí, aby se podíleli na dokumentaci a podpoře, přičemž vyzdvihl práci Marka Rileyho, a v následných otázkách a odpovědích diskutoval o budoucích aktualizacích. Tato přednáška o zhodnocení roku WordPressu a “nadcházejícím vývoji” byla od té doby součástí každého WordCampu v San Franciscu (a v roce 2015 také historicky prvního WordCampu v USA ve Filadelfii v Pensylvánii).

Matt přednáší svou prezentaci State of the Word. (cc licence Scott Beale (Laughing Squid))
Matt přednáší svou prezentaci State of the Word. (cc licence Scott Beale (Laughing Squid))

I přes krátkou dobu přípravy byla tato akce úspěšná a byla první z celosvětové série konferencí. V roce 2007 se WordCamp vrátil do Swedish American Hall, následoval WordCamp v Pekingu v září 2007 a další WordCampy v Izraeli, Argentině a australském Melbourne.

Zrcadlově tyto akce organizují a podporují dobrovolníci, což je i případ samotného WordPressu. Neexistoval žádný formální program WordCampu – pokud někdo chtěl akci uspořádat, udělal to. Stejně jako jejich předchůdci BarCampy zůstaly neformální a vedené uživateli. Teprve později, když se projekt rozrostl a počet WordCampů po celém světě explodoval, začaly WordCampy dostávat určitou strukturu.

Zdroj: Github.com – 21. WordCamp 2006

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru